Brak komentarzy na blogu – przyczyny

Brak komentarzy na blogu – czemu nie mam komentarzy ?

Każdy początkujący blogger, spotkał się z tym problemem. Świeżo powstały wpis, nad którym często nie lada się napracowaliśmy – nie zyskuje żadnego odzewu. Ma to na nas działanie demotywujące. Często jest przyczyną, dla której tak wiele nowych blogów znika szybko z przeglądarek. Brak komentarzy, nie zawsze równa się temu, że nasz wpis nie zasługuje na odzew. Często przyczyna, leży zupełnie gdzie indziej – tam gdzie tego się nie spodziewamy.

Przyczyny braku komentarzy na blogu

1. Nie da się znaleźć Twojego bloga

Nie wystarczy założyć bloga i pisać. Żeby znaleźć odbiorców, należy blog dodać do jak największej ilość wpisów blogowych. Niektóre mają wymogi w postaci stażu bloga, niektóre są płatne a jeszcze inne nie mają żadnych ograniczeń. Czy jesteś początkującym bloggerem czy z większym stażem, warto dodawać blog do wpisów na bieżąco. Pamiętaj im więcej źródeł do którego można trafić tym lepiej.
Polecam ogólne spisy :
http://zblogowani.pl/
http://blogbook.pl/
http://idearte.pl/
http://blogrolle.blogspot.com/ 
http://blogbooster.pl/
http://blooger.pl/
http://najlepsze.blogi.pq.pl/


Warto również obowiązkowo dodać gadżet ,,Obserwatorzy Bloga”
Mimo, że traci on na popularności. Jest według mnie bardzo ważny. Często trafiam na bardzo fajne blogi i gubię je bezpowrotnie bo nie miałam ich jak obserwować. Najczęściej odwiedzam najnowsze wpisy z listy czytelniczej.

2. W Twoim profilu na Google+ / Blogerze / Disqus nie ma linku do bloga

Często komentując na innym blogu liczmy na rewanż. Zostawianie informacji w komentarzu  typu ,,Zapraszam do mnie na bloga adres….” nie zawsze jest mile widziane. Takie komentarze zazwyczaj trafiają do spamu lub nie są publikowane przez innych blogerów.
Żeby sprawdzić, czy da się trafić na Twojego bloga poprzez komentarz, proste – wyloguj się. W ten sposób sprawdzisz, czy w Twoim profilu jest link. Nie każdemu chce się szukać, kto napisał komentarz.

* Odkąd mam Disqusa odpowiadanie na komentarze jest znacznie łatwiejsze. Często jednak nie mam jak odpisać na komentarze. Bo po nicku np. Beata, Władek nie znajdę bloga. Komentuje osoby, które w profilu mają dodany adres bloga lub posiadają nazwę profilu, po której łatwo znaleźć bloga.

Jeśli posiadasz konto na Google+ warto włączyć na bloggerze automatyczne dodawanie postów na Google+. Wtedy osoba która trafi na Twój profil, może łatwo znaleźć ostatnią notkę bez szukania adresu bloga na profilu. To samo dotyczy się również innych profilów np. Facebooka.

źródło

3. Nie komentujesz innych blogów

Proste i oczywiste – niestety nie każdy początkujący bloger stosuje się tej metody. Komentowanie jest kluczową rzeczą do zdobycia popularności. Niestety trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze dostaniemy komentarza w rewanżu, nie jest to niczyim obowiązkiem.

Jak zatem komentować dobrze i otrzymywać komentarze?
– Czytaj treść którą komentujesz
– Nie bądź hejterem ani spamerem
– Nie pisz komentarzy na siłę, jeśli nie wiesz co napisać lepiej nie rób nic
– Lepiej skomentować mniejszą ilość blogów, dłuższym komentarzem niż setkę w 3 słowach
-Polecam zastosować się do metody komentowania, którą stosuję : Odwiedzając blogi które lubię czytać, po komentarzach szukam innych blogów. Wtedy istnieje większa szansa na odpowiedź, gdyż osoba którą odwiedzamy już wcześniej skomentowała innego bloga. Jest to również świetna metoda na odkrywanie nie znanych nam blogów.
– Komentuj również mniej popularne blogi. Każdy kto już dłużej bloguje, wie jak motywujące są pierwsze komentarze. Wspierajmy początkujących blogerów ! Autorzy bardzo popularnych blogów nie są w stanie odpowiedzieć na każdy pojedynczy komentarz. Jeśli już komentujesz, rób to dobrze.

4. Masz włączoną weryfikacje obrazkową

Nie jest to rzecz, która przeszkadza wszystkim komentującym blogi. Jednak większość z nas nie lubi gdy pozostawianie komentarzu zajmuję więcej czasu niż kliknięcie ,,Opublikuj komentarz”.  Wpisywanie jakiś danych, przepisywanie kodu weryfikacyjnego…. Osobiście mniej komentuję blogi które posiadają takie utrudnienia. Czytam jednak czasem wpisy, tak wartościowe że ten problem schodzi na dalszy plan.

5. W szablonie bloga, ciężko znaleźć miejsce gdzie można skomentować bloga

Nie umiem zliczyć ile blogów już odwiedziłam. Trafiałam na niektóre blogi, których po prostu nie dało się skomentować. Szukałam czasem nawet i z 15 minut ,,klik opublikuj komentarz” bezskutecznie. Warto poprosić kogoś bliskiego by spróbował skomentować post. Jeśli zajmuje to niepokojąco dużo czasu, warto zmienić szablon tak by komentowanie było łatwiejsze.

A co Was zniechęca do komentowania wpisów ?

P.s Z całego serca polecam blog Vademecum Blogera, zwłaszcza wpis 22 rzeczy, które chciałabym wiedzieć zanim zaczęłam blogowanie.
Był dla mnie inspiracją, do stworzenia tego wpisu ! Z początku blogowania posiadałam właśnie problemy z komentarzami, człowiek uczy się na błędach. Warto popełniać ich najmniej i korzystać z rad bardziej doświadczonych bloggerów.

8 komentarzy

Dodaj komentarz