Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy to działa ?Zabiegi medycyny estetycznej, cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Do niedawna korzystało z nich głównie grono ludzi z show biznesu. Dziś są czymś normalnym. Z usług gabinetów takich jak http://www.esteti-med.pl/ korzysta to coraz więcej osób. Do najbardziej lubianych zabiegów, zalicza się wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy - co to takiego ?

W najprostszym znaczeniu jest to substancja w wszystkich organizmach żywych. Jest ona odpowiedzialna za wiązanie wody w skórze. Występuje głównie  w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Można ją ponadto znaleźć między kręgami czy płynie stawowym. Ilość kwasu hialuronowego, z wiekiem bezpowrotnie się zmniejsza, co przyczynia się do powstawania zmarszczek. Można naszą skórę porównać do jabłka, które z czasem robi się coraz bardziej suche i pomarszczone bez odpowiedniego nawodnienia.

Zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym - na czym polega ? Jakie są efekty ?

W porównaniu do powszechnie stosowanego botoksu, zabieg ten jest mniej inwazyjny. Kwas hialuronowy jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Zostaje on wprowadzony do skóry właściwej i bezpośrednio działa na zmarszczki. Efekty : Skóra staje się  jędrna, optycznie wyrównują się blizny i przyśpiesza ich proces gojenia się, jest bardziej promienna i wygląda na młodszą, poprawiają się kontury twarzy.
W dobrych rękach, zabieg ten może zdziałać zadziwiająco wiele. Zabieg jest prawie bezbolesny, stosuje się tutaj miejscowe znieczulenie za pomocą specjalnego żelu. Czas trwania to około pół godziny. Trwałość efektów jest uzależniona od indywidualnych cech pacjenta jak i jego stylu życia.
Myślę,że warto pamiętać że w przypadku gdy trafimy w nieodpowiednie miejsce i nie jesteśmy zadowoleni z zabiegu - można szybko naprawić szkody wstrzykując odpowiedni enzym. Toksyna botu-linowa nie daje już możliwości takich szybkich poprawek.

Kwas hialuronowy w kosmetyce czy działa ?

Jest to składnik, powszechnie stosowany w kosmetyce. Można go teraz spotkać w większości kremów przeciwzmarszczkowych. Niestety stosowanie kosmetyków lub czystego kwasu jest nieco przereklamowane. Działa on tylko na powierzchni naszej skóry a efekty utrzymują się tylko przez 8 godzin, do czasu gdy go nie zmyjemy z skóry. Przyczyną tego jest wielkość cząsteczek kwasu hialuronowego, jest ona zbyt wielka by przedostać się głębiej. Dlatego też, zastrzyki podskórne mają dłuższe i lepsze działanie od kremów. 


Źródło: Wikipedia, książka Skóra Fascynująca Historia Dr med. Yael Adler

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji