Czy cukier uzależnia ? / Filmy warte obejrzenia

cukier narkotyk


Cukier,
Dla wielu osób pojęcie cukru i uzależnienia są czymś abstrakcyjnym. Przecież odrobina cukru nikomu nie zaszkodzi. Trzeba sobie jakoś osłodzić te gorzkie życie. Znajdujemy setki wytłumaczeń, by ukryć przed sobą prawdę. Cukier uzależnia. Wbrew pozorom, ten nałóg potrafi równie dobrze wyniszczyć organizm jak narkotyki. Działa powoli, jak cichy sprawca zbrodni który chce by nie złapano go na gorącym uczynku.

Nie będę słodzić o cukrze. Oprócz tego, że jest prostym i szybkim sposobem na dostarczenie zastrzyku energii dla organizmu. Nie można powiedzieć o nim nic dobrego. Powiedzenie ,,cukier i sól  to biała śmierć" zaczyna być coraz bardziej traktowane serio, w obliczu tego co wychodzi teraz na jaw.
Nawet osoby, które nie jedzą słodyczy i odżywiają się zdrowo są uzależnione w większym lub mniejszym stopniu od cukru. Możemy go bowiem znaleźć wszędzie, nawet tam gdzie się go nie spodziewamy.
Wszelkie koncerny ukradkiem dodają ten ,,magiczny dodatek" do wszelkiego rodzaju żywności w jednym celu, by lepiej smakowało i lepiej się sprzedawało.

Nawet w produktach typowo dla osób dbających o linię, możemy znaleźć ten składnik. Winowajcą coraz to rosnącej otyłości, obarczano głównie tłuszcze. Łatwo w naszym wyobrażeniu, połączyć obraz osoby jedzącej tłusto i kalorycznie z osobą otyłą. Przez wiele lat, wmawiano nam nieprawdę o szkodliwości cukru. Dopiero gdy wszelkie dzwony biją na alarm, bo wysoce podniosła się liczna osób cierpiących na otyłość - zaczynamy myśleć że coś jest nie tak.

Przyznaje się bez bicia, również mam słabość do słodyczy. Gdyby nie to, że czuję że mi szkodzą jadłabym je bez opamiętania. Od lat walczę z tym nałogiem, mam swoje wzloty i upadki. Wieżę, że ostatecznie uda mi się  wygrać. Dużą motywację do działania, dało mi obejrzenie tych filmów. Ich tematyka wiąże się głównie z zdrowym stylem życia. 
  • Cały ten cukier  Jest to jeden z fajniejszych filmów dokumentalnych jakie miałam okazję oglądać.  Damon Gameau w zabawny sposób obrazuje jak działa na nasz organizm cukier. W dokumencie przechodzi na powszechnie uznawaną ,,zdrową dietę" która przynosi zaskakujące skutki.
  • Cukier gorszy od tłuszczu W tym dokumencie Nigel Latta, udowadnia że otyłość ma związek z nadmiernym spożywaniem cukru. 
  • Zaprogramowana Otyłość Dokument  Film co prawda nie opowiada o cukrze, jednak możemy dowiedzieć się w nim o tym co może przyczynić się do otyłości. Czy chemikalia mogą się do tego przyczynić ?  
  • Biznes na diecie O tym że bycie na diecie nie koniecznie oznacza zdrowe odżywianie 
  • Kurczak: Kłamstwo Jedzenia I już nigdy nie będziecie mieli ochoty na nuggetsy z kurczaka 
  • Cała prawda o ćwiczeniach Czyli o tym dlaczego ćwicząc tak samo jak inni uzyskujemy różne efekty
  • Cała prawda o otyłości Kolejny dokument warty obejrzenia :)
  • Zabójczy cukier
P.s jeśli znacie filmy pasujące do tej tematyki a warto je obejrzeć podajcie tytuł :) 


Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji