Czy warto prowadzić bloga w kilku językach ?Hej Wszystkim,
Dzisiaj chciałam Was zaprosić do kilku przeczytania kilku refleksji na temat ,,Pisania bloga w kilku językach".

Wielojęzyczność ułatwia życie w wielu jego sferach. Nie da się ukryć, że dzisiaj znajomość języków obcych jest czymś normalnym.Wiele słów z języka angielskiego czy niemieckiego, wkradła się na stałe w nasze słownictwo. Internet poszerza nasze horyzonty i zdobywanie nowej wiedzy jest coraz łatwiejsze. 

Na wielu blogach lub stronach w sieci, możemy spotkać automatyczne tłumaczenie tekstu.
Każdy z nas, kto korzystał z takiego narzędzia ( swoją drogą jest dostępne również jako gadżet na blogerze) dobrze wie, że przetłumaczony test często ni jak ma się do treści. Nie raz miałam ubaw po pachy, gdy próbowałam zrozumieć treść tekstu w innym języku, tłumacząc go w popularnym Google translatorze.

Coraz częściej spotykam się z blogami, w których treść jest napisana w dwóch albo w trzech językach.  Czy taka forma jest kluczem do większej popularności w blogowaniu ? Czy nadaje się do każdego typu bloga ? W jaki sposób stworzyć wielojęzykowy blog, by ten był przyjazny dla każdego czytelnika ? Poniżej przedstawiam, kilka moich wniosków na ten temat
  • Pisanie bloga w wielu językach, znacznie poszerza grono czytelników. Warto pamiętać,aby oprócz samej treści, dodawać adres bloga do światowych wyszukiwarek. Myślę, że nie ma sensu pisać w kilku językach jeśli jesteśmy nastawieni tylko i wyłącznie na czytelników z Polski.
  • Jeśli już decydujemy się na pisanie w kilku językach, warto uprzednio przeanalizować źródła ruchu sieciowego i nastawić się na jeden/dwa dodatkowe języki.
  • Zwiększając zakres treści, ważne jest aby pamiętać by wszystko wyglądało schludnie. Pierwsze 30 sekund wejścia na bloga jest najważniejsze. Jeśli treści nie da się ogarnąć od razu i panuje chaos, znacznie zniechęca to czytelnika aby pozostał na blogu dłużej. ( Osobiście lubię gdy nad treścią jest np. flaga  informująca w jakim języku jest napisane treść poniżej.  Fajną opcją jest możliwość rozwijania tekstu w tym języku który na konkretnie interesuje. )
  • Umieszczanie zbyt wielu języków na raz na blogu jest nieco rozpraszające, lepiej ograniczyć się do maksymalnie 3 języków.
  • Pisanie postów w wielu językach jest bardziej czasochłonne. Ma to jednak swoje plusy, robiąc to osobiście szkolimy obcy język.
  • Jeśli chcemy by wszystko wyglądało profesjonalnie i mamy dodatkowe fundusze na rozwój bloga, warto skorzystać np. z http://www.centrumtlumaczen.pl/
  • Wielojęzyczność bloga, poszerza nie tylko możliwości zdobycia nowych czytelników ale i nowych współprac. 

A czy Wy lubicie gdy blog ma kilka języków ? Czy często zaglądacie na zagraniczne strony ?

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji