Przyczyny trądziku u dorosłych


pryszcze u dorosłych

Gdy dojrzewamy nie jeden z nas ma problemy z trądzikiem. Z biegiem czasu mamy nadzieję, że ten problem zniknie. Niestety, w wieku dorosłym często znów musimy walczyć z krostkami. Mimo, że objawy są bardzo podobne, przyczyny są zupełnie inne.

Trądzik w wieku młodzieńczym
Jest spowodowany głownie zmianami hormonalnymi w organizmie. Nasza skóra pod wpływem hormonów szaleje. Gruczoły łojowe pracują na pełnych obrotach, stanowiąc idealną pożywkę dla bakterii trądzikowych.

Trądzik w wieku dorosłym

Można śmiało powiedzieć, że trądzik to przypadłość związana z postępem cywilizacyjnym. Zmiana trybu życia a zwłaszcza sposobu żywienia, nie jest obojętna dla naszej skóry. Cera buntuje się przeciwko nam, dając nam widocznie do zrozumienia,  że należy zmienić coś w swoim życiu. Do głównych przyczyn, powstawaniu trądziku u dorosłych możemy zaliczyć :
  • Spożywanie nadmiernej ilości mleka. W mleku krowim, znajdują się hormony które są korzystne tylko do czasu wzrostu organizmu. U dorosłych, te hormony mogą działaś inaczej - powodują między innymi nadmierne wydzielanie łoju a ten przyczynia się do namnażania bakterii odpowiedzianymi za powstawanie trądziku. Warto więc ograniczyć spożywanie mleka do minimum i sięgnąć po przetwory mleczne fermentowane która mają lepsze korzyści dla nas niż zwykłe mleko.
  • Trądzik spowodowany kosmetykami ( O trądziku kosmetycznym, możecie przeczytać tutaj )
  • Spożywanie produktów spożywczych bogatych w tłuszcze trans. Te tłuszcze nie są zdrowe dla naszego organizmu, mogą przyczyniać się do powstawania wielu chorób. Są masowo dodawane do żywności, jako tani zamiennik. Ich dodawanie do żywności obecnie jest zakazane w wielu krajach, niestety możemy je ciągle spotkać na naszych półkach sklepowych. Żywność fast food, kremy czekoladowe i wiele innych smacznych rzeczy kryją w sobie tą ,,niespodziankę" 
  • Stosowanie używek między innymi papierosów czy alkoholu
  • Różnego rodzaju alergie pokarmowe między innymi nietolerancja glutenu
  • Trądzik spowodowany zmianami hormonalnymi. np.spowodowanych  tarczycą czy stosowaniem tabletem antykoncepcyjnych
  • Nadmierne korzystanie z solarium Solarium przyczynia się do nadmiernej suchości a ta powoduje nadmierne wydzielanie gruczołów łojowych
  • Stres hormon stresu kortyzol działa na gruczoły łojowe
  • Uwarunkowania genetyczne

Jedną z popularnych metod, walki z trądzikiem u dorosłych jest stosowanie zabiegów na twarz z kwasami. 
Więcej informacji tutaj  http://lespa.pl/oferta-dla-kobiet/zabiegi-na-twarz/odmladzanie/ 

Post napisany na postawie : Dr Yael Adler ,, Skóra Fascynująca historia", internet 

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji