HIT ! Kawowa peeling-ująca mydlana pianka do mycia ciała


Hej Wszystkim,

Do zrobienia tej kawowej pianki, zainspirowała mnie książka ,,Cukiernia kosmetyczna" Adriany Sadkiewicz z bloga lilinatura.pl ( Jeśli lubicie domowa kosmetykę, szczerze polecam tą książkę)
Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zrobiła czegoś po swojemu :) Zapewniam jednak, że ten przepis skradnie wasze serce ! Ja zakochałam się w tym domowym wynalazku ! Przygotowanie jest prostsze niż myślicie.

Składniki :
  • 100 g bazy mydlanej lub dowolnego mydełka ( najlepiej bezzapachowego)
  • 150-200 ml naparu z kawy
  • 50 g masła shea 
  • 2-3 łyżki mielonej kawyWykonanie
Jeśli używasz zwykłego mydła, zetrzyj go uprzednio na tarce. W kąpieli wodnej, topimy mydło. Przelewamy do wysokiego naczynia do ubijania. Wlewamy pozostałe składniki napar kawowy oraz rozpuszczone masło shea. Ubijamy wszystko trzepaczką, na sztywną pianę. Na końcu dodajemy mieloną kawę ( ilość zleży od nas ). Przekładamy całą masę do słoika i gotowe. Piankę można spokojnie przechowywać w łazience (najlepiej w suchym miejscu), zużyć do 6 miesięcy od przygotowania.
Uwaga ! Pianki wychodzi naprawdę sporo, zwiększa objętość nawet pięciokrotnie.


Koniecznie spróbuj również innych wersji mydlanej pianki do mycia ciała :). Ja zrobiłam jeszcze o zapachu karmelowym. W planach mam jeszcze inne, na pewno podzielę się z wami przepisami jak je zrobić.


P.s A czy wy lubicie takie kąpielowe umilacze ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger