5 lat włosomaniactwa !

 5 lat włosomaniactwa

Nie mogę uwierzyć, że mija już 5 lat od kiedy regularnie prowadzę aktualizację włosową. Przyznam, że ta przygoda bardzo mnie wciągnęła i to dzięki oczywiście www.anwen.pl
Autora tego bloga zasługuje na złoty medal. Co jak co, ale to ona zmotywowała tak wiele kobiet do dbania o włosy, w tym również i mnie. Jakiś czas temu wydała swoją książkę, w blogosferze jest również głośno o nowej marce kosmetyków Anny 🙂 Jeśli ktoś nie zna, zapraszam tutaj http://sklepanwen.pl/

Patrząc na swoje dzisiejsze zdjęcie, nie jestem raczej wzorem włosomaniaczki. Włosy krótkie, liche mało ich na głowie. Bywały moment gdy mogłam się nimi pochwalić, teraz nie mam powodów do dumy.
Mimo tego, uważam że jestem lepiej przygotowana do prawidłowego dbania o włosy niż na początku tej przygody. Jestem bogatsza o szereg doświadczeń jak i zdobytej nowej wiedzy.

Przez 5 lat włosomaniactwa :

  • Zmieniłam kilkukrotnie kolor włosów
  • Okło 6-7 razy byłam u fryzjera (nie lubię chodzić)
  • Próbowałam wrócić do swojego koloru włosów, wytrzymałam około 11 miesięcy bez farbowania
  • Raz zdecydowałam się na całkowite rozjaśnienie włosów
  • Raz obcięłam sobie sama grzywkę, doprowadzając swój wygląd do obrazu nędzy i rozpaczy
  • Milion razu uczyłam się nowych uczesań, niestety bezskutecznie
  • Zmieniałam kilkukrotnie układanie się włosów od delikatnych fal po mocne
  • Z farb chemicznych przeszłam na hennę
  • Zapuściłam włosy po łopatki i ścięłam je do krótka oddając na fundacje rock and roll
  • Zaliczyłam mocne wypadanie włosów po ciąży
113030
5 lat temu / obecnie

Plan pielęgnacji w ciągu ostatnich kilku miesięcy się nie zmienił. Nadal używam henny do włosów w celu ich zafarbowania. Coraz bardziej jednak, brakuje mi blondu ! Ha ! I kto by pomyślał, że pragnę znowu być blondynką.
Kosmetycznie w tym miesiącu zużywałam kosmetyki, żadnych nowości. Oprócz jednej którą używam od kilku dni. Jest to maska do włosów z figą od Organic Shop.A tak to w tym miesiącu zużyłam do końca : Duet Arganowy do włosów od Equilibra i terapie Mediceuticals For Women Mediceu+Icals Z domowych receptur nie używałam nic nowego poza płukankom z miodem oraz olejowanie włosów przed myciem olejem rzepakowym.

Plany na ten miesiąc
Kontumacja obecnej pielęgnacji, znalezienie tańszej alternatywy dla stosowanej niedawno terapii. Zrobienie w końcu mydła do włosów, które planuje już od jakiegoś czasu. Być może skusze się na kreatynowe prostowanie włosów (ale czy przy tak małej ilości włosów się opłaca)  albo zainwestowanie w kosmetyk ułatwiający kręcenie się włosów. Co polecicie ?
Musze pójść albo w jedną albo w drugą stronę, przy mojej obecnej długości włosów ich układanie w porównaniu do poprzednich miesięcy wygląda tragicznie.

Zeszły miesiąc /obecnie
A wy jesteście włosomaniaczkami ? Jaki jest wasz ,,staż” ?

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.