DIY Czekoladowy mus do mycia ciała :)Hej Wszystkim,
Z góry ostrzegam, że powyższy produkt nie jest do jedzenia - to kosmetyk do ciała :) Konsystencja musu, zapach aromatycznej czekolady. To połączenie sprawi, że każda kąpiel czy prysznic będzie nie zapomniana. Kto się skusi na taki deser ?
Dodatek olejku i kakao dodatkowo pielęgnują ciało a zapach pomoże się zrelaksować. Mus nadaje się idealnie do depilacji i nie tylko.


Składniki
  • 50 g mydła bazowego (ja użyłam bazy glicerynowej)
  • 30 g wody
  • 20 g masła kakaowego rozpuszczonego lub oleju np. z pestek winogron
  • 2-3 łyżki kakao
  • Dodatkowo : Zapach do kosmetyków czekoladowy 
Wykonanie
Bazę mydła rozpuszczamy w kąpieli wodnej lub w mikrofali. Do rozpuszczonego mydła dodajemy pozostałe składniki i ubijamy mikserem do uzyskania konsystencji bitej śmietany. Całość przelewamy do pojemnika. Kosmetyk należy zużyć w przeciągu 6 miesięcy od przygotowania.


Kto z Was kocha czekoladę tak jak ja ?

P.s Muszę się pochwalić, moje dwie koleżanki obie Angeliki obroniły ostatnio prace magisterskie :) Jeśli tu jeszcze zaglądają, serdecznie gratuluje ! Ja szczerze mówiąc, nie dałabym rady. Dobrze, że są firmy które pomagają przy pisaniu pracy na zaliczenie edutalent.pl czasem ciężko samemu się za to zabrać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger