Jakie buty w góry ?To pytanie powinien sobie zadać każdy, kto planuje pieszą wycieczkę w góry. Dobór odpowiedniego obuwia, jest niezwykle ważny i w skrajnych przypadkach może decydować o naszym zdrowiu a nawet życiu. Niejednokrotnie spotykałam na szlakach turystów, którzy pomylili wczasy nad morzem z wypadem w góry. Udowadnianie innym, że dam radę wejść na sam szczyt w szpilkach czy japonkach - nie jest aktem odwagi a wręcz przeciwnie głupoty.


Doświadczony alpinista, ma w swoim ekwipunku nie jedną parę obuwia. W zależności od pory roku, warunków pogodowych a nawet rodzaju gór - buty należy odpowiednio dobrać. 

Jeśli nie jesteśmy typowymi alpinistami, a lubimy piesze wycieczki w góry o różnej porze roku warto zainwestować w buty trzy-sezonowe. Zapewniają one optymalny komfort, na przestrzeni czasu od wiosny do jesieni. Odpowiednio przepuszczają powietrze, są wodoodporne a przy tym nie są ciężkie. Nawet gdy trafimy na pozostałości śniegu w górach, zapewnią należytą ochronę.

W przypadku gdy preferujemy wycieczki górskie tylko latem, zwłaszcza na spokojnych szlakach, nie wymagających chodzenia po kamieniach dobrym rozwiązaniem jest wybór obuwia do kostki z mniej twardą podeszwą. Popularne są buty przeznaczone specjalnie do biegania w górach. Mogą one śmiało posłużyć również podczas wycieczek pieszych.
Najważniejsze jest by buty były wygodne, leżały idealnie na nodze. Dobrze uprzednio nowe buty rozchodzić, zanim wybierzemy się na szlak górski. Nikt z nas nie lubi, gdy buty doprowadzą do otarć a nawet ran - uprzykrza to przyjemność z wędrówek.


Prezentowane modele butów pochodzą z sklepu sklepkamil.plObuwie trekkingowe zimą, powinno być jak najlepiej dobrane. W takich warunkach pogodowych, ostrożnie stawia się każdy krok. Buty muszą nie tylko chronić stopy przed wychłodzeniem, ale i przed ewentualnym potknięciem. Muszą być wodoodporne i zapewniać stabilność na każdym rodzaju podłoża. Najlepsze są te sięgające za kostkę wykonane ze skóry, mogą być również wykonane z nowoczesnych tkanin.


Jakie buty w góry ? Tutaj najlepiej postawić na znane i dobre marki. Lepiej dopłacić i kupić buty, które posłużą na lata a nie na jedno lato. Cena dobrego jakościowo obuwia trekkingowego, waha się od 150 zł wzwyż.
Jedną z najbardziej popularnych marek oferujących buty trekkingowe jest marka Lesta. To Polska marka z ponad 25 letnim doświadczeniem, cieszy się zaufaniem klientów od lat. To buty dobrej jakości, w wielu modnych kolorach, trwałe i wygodne.
Wiele sklepów internetowych oferuje wymianę obuwia przy złym doborze rozmiarów. Jest to fajna opcja dla tych, którzy nie mają możliwości kupna ich w sklepie jak i tych, którzy chcą znacznie zaoszczędzić pieniądze.

A czy Wy macie buty trekkingowe ? Lubicie chodzić w góry ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger