Rok od drastycznego ścięcia włosów - Czy żałuję oddania włosów na fundacje ?


Hej Wszystkim,
Mija mniej-więcej rok od szalonej decyzji ścięcia włosów na całkiem krótkie. Ten krok był spontaniczny, nie do końca przemyślany ale zrobiłam to oddałam włosy na fundacje  http://www.raknroll.pl/.

Moim marzeniem było zrobić coś ważnego.Od lat czekam na telefon z informacją, że mogę oddać spik https://www.dkms.pl/pl- niestety tutaj nie mam pewności czy będę miała szanse komuś pomóc.
Oddanie włosów to zupełnie inna sprawa - może zrobić to każdy, kto spełnia wymogi dawcy włosów. W związku z tym, że u mnie w mieście nie ma salonu fryzjerskiego który współpracuje z fundacją Rak'n'Rollol, postanowiłam włosy wysłać sama. Udałam się do zaufanego fryzjera, który ściął włosy według instrukcji. Przesyłkę z włosami nadałam następnego dnia i niestety od tego czasu ani widu ani słychu. Być może, jest to spowodowane tym że akurat fundacja zmieniła swoją siedzibę. Żyję w nadziei, że moje włosy trafiły gdzie należą i mogłam komuś pomóc. Niestety nie mam takiej pewności, dlatego osobą które decydują się na oddanie włosów radze skorzystać z salonu który współpracuje z fundacją lub wzięcia udziału w akcji oddaj włos.

Włosy rok od ścięcia włosów - znów robią się długie :)

Czy żałuje ścięcia włosów ?

Oczywiście że tak, pozbycie się tak dużej ilości włosów nie było łatwe. Dopiero po roku czasu, czuję że znów mogę mieć piękne i długie włosy. Pierwsze tygodnie były dla mnie czymś strasznym.
Czułam ich brak, widziałam w sobie zupełnie inną osobę. 
Uświadomiłam sobie, jak bardzo ważne dla mnie są włosy. Dodają pewności siebie. Stanowią nie tylko część ciała - są również częścią naszej osobowości i sposobem na wyrażenie samego siebie.
W takich momentach dochodził do mnie fakt, jaką jestem egoistką. Moje włosy przecież odrosną i za rok za dwa nie będę już pamiętała o ścięciu włosów. Nawet nie wiecie, jak mi było wstyd, że żałowałam oddania włosów.
Postawiłam się na miejscu setek kobiet, którym włosy wypadają po chemii. One nie mają możliwości ścięcia włosów na krótko, większość z nich traci wszystkie włosy z głowy. Żyją w świadomości, że każdy dzień może być ich ostatnim. Tracą nie tylko zdrowie ale i poniekąd pewność siebie. A mi głupiej egoistce, było przykro że mam krótkie włosy....
Dziś czuję, że była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu ! Nikt nie powiedział, że te najlepsze decyzje są dla nas łatwe.

Czy warto oddać włosy na fundacje ?

Warto ! Naprawdę warto ! Ale nie jest to łatwa decyzja, prościej oddać coś co nam jest zbędne. Ścięcie włosów na tak krótko, po tylu latach zapuszczania , dla większości osób to istne szaleństwo.
Nie jeden powie, że to tylko włosy - ale włosy dla kobiety znaczą coś znacznie więcej. I właśnie w tym tkwi sedno. Oddając włosy na peruki, dla kobiet które chorują na raka - podarujesz im coś wyjątkowego. Tych najbardziej wartościowych prezentów nie da się kupić za pieniądze.
Powiedzmy sobie szczerze, wiele z nas chce pomagać innym. Ciężko jednak pomóc materialnie gdy brakuje i nam pieniędzy na życie - oddając swoje włosy, nie uszczuplisz swojego portfela.
Dając zyskujesz bardzo wiele. Uśmiech na twarzy kobiety, która w ciężkich chwilach tak bardzo potrzebuje odrobiny pewności siebie - ma dla mnie ogromną wartość. Żałuję, że nie mam mocy uzdrawiania (to było by dopiero coś !)

Każdy z nas jednak, może zostać bohaterem dając odrobinę szczęścia innym. Warto pomagać ! Nie musimy być milionerami aby: oddać włosy, oddać krew, szpik czy poświęcić coś tak cennego jak swój czas będąc wolontariuszem. Nawet zwykły uśmiech, dobra myśli albo modlitwa. Jeśli chcemy pomagać innym, każdy z nas znajdzie najlepszy sposób dla siebie.

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji