Rok od drastycznego ścięcia włosów – Czy żałuję oddania włosów na fundacje ?

Hej Wszystkim,
Mija mniej-więcej rok od szalonej decyzji ścięcia włosów na całkiem krótkie. Ten krok był spontaniczny, nie do końca przemyślany ale zrobiłam to oddałam włosy na fundacje  http://www.raknroll.pl/.

Moim marzeniem było zrobić coś ważnego.Od lat czekam na telefon z informacją, że mogę oddać spik https://www.dkms.pl/pl– niestety tutaj nie mam pewności czy będę miała szanse komuś pomóc.
Oddanie włosów to zupełnie inna sprawa – może zrobić to każdy, kto spełnia wymogi dawcy włosów. W związku z tym, że u mnie w mieście nie ma salonu fryzjerskiego który współpracuje z fundacją Rak’n’Rollol, postanowiłam włosy wysłać sama. Udałam się do zaufanego fryzjera, który ściął włosy według instrukcji. Przesyłkę z włosami nadałam następnego dnia i niestety od tego czasu ani widu ani słychu. Być może, jest to spowodowane tym że akurat fundacja zmieniła swoją siedzibę. Żyję w nadziei, że moje włosy trafiły gdzie należą i mogłam komuś pomóc. Niestety nie mam takiej pewności, dlatego osobą które decydują się na oddanie włosów radze skorzystać z salonu który współpracuje z fundacją lub wzięcia udziału w akcji oddaj włos.

Włosy rok od ścięcia włosów – znów robią się długie 🙂

Czy żałuje ścięcia włosów ?

Oczywiście że tak, pozbycie się tak dużej ilości włosów nie było łatwe. Dopiero po roku czasu, czuję że znów mogę mieć piękne i długie włosy. Pierwsze tygodnie były dla mnie czymś strasznym.
Czułam ich brak, widziałam w sobie zupełnie inną osobę.
Uświadomiłam sobie, jak bardzo ważne dla mnie są włosy. Dodają pewności siebie. Stanowią nie tylko część ciała – są również częścią naszej osobowości i sposobem na wyrażenie samego siebie.
W takich momentach dochodził do mnie fakt, jaką jestem egoistką. Moje włosy przecież odrosną i za rok za dwa nie będę już pamiętała o ścięciu włosów. Nawet nie wiecie, jak mi było wstyd, że żałowałam oddania włosów.
Postawiłam się na miejscu setek kobiet, którym włosy wypadają po chemii. One nie mają możliwości ścięcia włosów na krótko, większość z nich traci wszystkie włosy z głowy. Żyją w świadomości, że każdy dzień może być ich ostatnim. Tracą nie tylko zdrowie ale i poniekąd pewność siebie. A mi głupiej egoistce, było przykro że mam krótkie włosy….
Dziś czuję, że była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu ! Nikt nie powiedział, że te najlepsze decyzje są dla nas łatwe.

Czy warto oddać włosy na fundacje ?

Warto ! Naprawdę warto ! Ale nie jest to łatwa decyzja, prościej oddać coś co nam jest zbędne. Ścięcie włosów na tak krótko, po tylu latach zapuszczania , dla większości osób to istne szaleństwo.
Nie jeden powie, że to tylko włosy – ale włosy dla kobiety znaczą coś znacznie więcej. I właśnie w tym tkwi sedno. Oddając włosy na peruki, dla kobiet które chorują na raka – podarujesz im coś wyjątkowego. Tych najbardziej wartościowych prezentów nie da się kupić za pieniądze.
Powiedzmy sobie szczerze, wiele z nas chce pomagać innym. Ciężko jednak pomóc materialnie gdy brakuje i nam pieniędzy na życie – oddając swoje włosy, nie uszczuplisz swojego portfela.
Dając zyskujesz bardzo wiele. Uśmiech na twarzy kobiety, która w ciężkich chwilach tak bardzo potrzebuje odrobiny pewności siebie – ma dla mnie ogromną wartość. Żałuję, że nie mam mocy uzdrawiania (to było by dopiero coś !)

Każdy z nas jednak, może zostać bohaterem dając odrobinę szczęścia innym. Warto pomagać ! Nie musimy być milionerami aby: oddać włosy, oddać krew, szpik czy poświęcić coś tak cennego jak swój czas będąc wolontariuszem. Nawet zwykły uśmiech, dobra myśli albo modlitwa. Jeśli chcemy pomagać innym, każdy z nas znajdzie najlepszy sposób dla siebie.

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.