W domu zawsze się znajdzie miejsce na naturę !Nie wiadomo kto, nie wiadomo jak ani nie wiadomo kiedy... Ktoś wpadł na pomysł, by wykorzystać przestrzeń balkonową do stworzenia na niej ogrodu. Nic nie stało na przeszkodzie fakt, że ten mały kawałek przestrzeni z pozoru nie nadaje się do rozwoju roślin. Jak ktoś ma upartą duszę, znajdzie rozwiązanie dla każdej sytuacji i na przekór wszystkim dopnie się  swego.


Moda małe ogrody, czy to na balkonie a nawet na kuchennym parapecie- całkowicie mnie zachwyciła. Można by powiedzieć, że im bardziej człowiek ma ograniczone możliwości tym większe odkrywa w sobie pokłady kreatywności. W dodatku, nie trzeba być wykształconym ogrodnikiem by wyhodować w zaciszu domu kwiaty, zioła a nawet warzywa.


Obecnie mamy sprawę zacznie ułatwioną. Niektóre sklepy takie jak progrower.eu oferują szeroki asortyment sprzętu służący do uprawy roślin w każdych warunkach. Ciekawą opcją są specjalne growboxy dzięki którym możemy wyhodować swój mini ogórek nawet w piwnicy gdzie dostęp naturalnego światła jest praktycznie ograniczony.


Nie ma co ukrywać, że zazwyczaj decydujemy się na coś co również cieszy oko. W internecie, można znaleźć mnóstwo inspiracji. Przeglądając strony, naprawdę można stracić poczucie czasu. Najbardziej żałuję, że mam dwie lewe ręce do ogrodnictwa. Moje kupne zioła, szybko stają się już tymi ususzonymi. Dlatego zaczynam od małych kroków, obym pewnego dnia będę miała taki swój mini ogórek. Swoją drogą, zawsze muszę się zatrzymać na chwilę przy kwiecistych balkonach i po prostu się zachwycić. Moim cichym marzeniem jest zjedzenie śniadania na ,,zielonym balkonie" w Francji z widokiem na Wieżę Eiffla, tak jak w nie jednym romansidle.

A czy Wy macie swoje mini ogródki ?

P.s Osobiście myślę, że w wielkich miastach im więcej zieleni tym dla nas wszystkich lepiej :)


Źródło zdjęć pinterest

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji