W domu zawsze się znajdzie miejsce na naturę !

Balkonow ogrody

Balkonowe ogrody – jak wyglądają ?

Balkonowe ogrody, kto by pomyślał ! Nie wiadomo kto, nie wiadomo jak ani nie wiadomo kiedy… Ktoś wpadł na pomysł, by wykorzystać przestrzeń balkonową do stworzenia na niej ogrodu. Nic nie stało na przeszkodzie fakt, że ten mały kawałek przestrzeni z pozoru nie nadaje się do rozwoju roślin. Jak ktoś ma upartą duszę, znajdzie rozwiązanie dla każdej sytuacji i na przekór wszystkim dopnie się  swego.

Moda małe ogrody, czy to na balkonie a nawet na kuchennym parapecie- całkowicie mnie zachwyciła. Można by powiedzieć, że im bardziej człowiek ma ograniczone możliwości tym większe odkrywa w sobie pokłady kreatywności. W dodatku, nie trzeba być wykształconym ogrodnikiem by wyhodować w zaciszu domu kwiaty, zioła a nawet warzywa.

Obecnie mamy sprawę zacznie ułatwioną. Niektóre sklepy takie jak progrower.eu oferują szeroki asortyment sprzętu służący do uprawy roślin w każdych warunkach. Ciekawą opcją są specjalne growboxy dzięki którym możemy wyhodować swój mini ogórek nawet w piwnicy gdzie dostęp naturalnego światła jest praktycznie ograniczony.

Nie ma co ukrywać, że zazwyczaj decydujemy się na coś co również cieszy oko. W internecie, można znaleźć mnóstwo inspiracji. Przeglądając strony, naprawdę można stracić poczucie czasu. Najbardziej żałuję, że mam dwie lewe ręce do ogrodnictwa. Moje kupne zioła, szybko stają się już tymi ususzonymi. Dlatego zaczynam od małych kroków, obym pewnego dnia będę miała taki swój mini ogórek. Swoją drogą, zawsze muszę się zatrzymać na chwilę przy kwiecistych balkonach i po prostu się zachwycić. Moim cichym marzeniem jest zjedzenie śniadania na ,,zielonym balkonie” w Francji z widokiem na Wieżę Eiffla, tak jak w nie jednym romansidle.

A czy Wy macie swoje mini ogródki ?

P.s Osobiście myślę, że w wielkich miastach im więcej zieleni tym dla nas wszystkich lepiej 🙂

Źródło zdjęć pinterest

Dodaj komentarz