Aktualizacja Włosowa

Jaki kolor na głowie mam ?

No właśnie, te pytanie ostatnio ciągle chodzi mi po głowie. Mój kolor włosów, diametralnie się zmienia pod wpływem światła. Na zdjęciu są mało oświetlone, jednak w słońcu ich kolor jest zupełnie inny.
Kolor miodowo-złoty blond ? Myślę, że tak mniej więcej mogłabym go określić. Niestety końcówki włosów są ciemniejsze, góra jaśniejsza. Farba od fryzjera się wypłukuje i coraz bardziej widać kontrast pomiędzy włosami z henną a tymi bez henny. Już nie wspominam o świeżych odrostach. Po prostu misz masz na głowie!

Moja pielęgnacja włosów w tym miesiącu

Głownie używałam kosmetyków z serii Beology, z całej serii jestem bardzo zadowolona (ciekawych zapraszam do recenzji link w nazwie) oraz  sporadycznie szamponu  Mint It Up.
Później wprowadziłam systematyczne olejowanie włosów i maseczki na włosy przed myciem. Zależało mi przede wszystkim, na stonowaniu i podkreśleniu koloru włosów. Do mieszanek używałam różnych maseczek, których chciałam się już po prostu pozbyć. Z początku mieszałam je z olejkiem eterycznym cytrynowym + dowolny olejek. Następnie mieszaninę wzbogaciłam o domowej roboty olejek do blond włosów ( niedługo podzielę się przepisem ).
W ostatnich słonecznych dniach, zaczęłam działać również z rumiankową płukanką do włosów oraz sprayem rozjaśniającym.

Włosowe plany ?

Szczerze mówiąc, nie planuje nic konkretnego. Na głowie mam już znacznie ważniejsze rzeczy niż włosy. Planuje jednak spróbować wrócić do mojego normalnego koloru włosów. Cicho liczę, że uda mi się zrobić to szybciej za pomocą farby. Najpierw jednak, zdecyduje się na szybko zmywalny kolor by upewnić się w swojej decyzji. W nieco dalszej przyszłości, jak uda mi się osiągnąć naturalny odcień włosów, zrobię delikatne ombre.
W międzyczasie będę stosowała domowe sposoby na blond włosy. W ruch pójdą dalej maski, olejowanie i płukanki.

Obecny stan włosów  


Kondycja moich włosów naprawdę mnie zaskakuje. Musze przyznać, że włosy mają się naprawdę dobrze. Podcięcie dobrze im zrobiło, w końcu włoski zaczynają się ładnie falować. Rosną szybko i nie sprawiają mi żadnych kłopotów. Puki co cieszę się takim stanem, przypuszczam że po porodzie będą znowu wypadały.

Włosy zeszły miesiąc / Włosy dzisiaj umyte tylko szamponem

Możesz również polubić

Dodaj komentarz