Aktualizacja Włosowa


Jaki kolor na głowie mam ?

No właśnie, te pytanie ostatnio ciągle chodzi mi po głowie. Mój kolor włosów, diametralnie się zmienia pod wpływem światła. Na zdjęciu są mało oświetlone, jednak w słońcu ich kolor jest zupełnie inny.
Kolor miodowo-złoty blond ? Myślę, że tak mniej więcej mogłabym go określić. Niestety końcówki włosów są ciemniejsze, góra jaśniejsza. Farba od fryzjera się wypłukuje i coraz bardziej widać kontrast pomiędzy włosami z henną a tymi bez henny. Już nie wspominam o świeżych odrostach. Po prostu misz masz na głowie!

Moja pielęgnacja włosów w tym miesiącu

Głownie używałam kosmetyków z serii Beology, z całej serii jestem bardzo zadowolona (ciekawych zapraszam do recenzji link w nazwie) oraz  sporadycznie szamponu  Mint It Up.
Później wprowadziłam systematyczne olejowanie włosów i maseczki na włosy przed myciem. Zależało mi przede wszystkim, na stonowaniu i podkreśleniu koloru włosów. Do mieszanek używałam różnych maseczek, których chciałam się już po prostu pozbyć. Z początku mieszałam je z olejkiem eterycznym cytrynowym + dowolny olejek. Następnie mieszaninę wzbogaciłam o domowej roboty olejek do blond włosów ( niedługo podzielę się przepisem ).
W ostatnich słonecznych dniach, zaczęłam działać również z rumiankową płukanką do włosów oraz sprayem rozjaśniającym.

Włosowe plany ?

Szczerze mówiąc, nie planuje nic konkretnego. Na głowie mam już znacznie ważniejsze rzeczy niż włosy. Planuje jednak spróbować wrócić do mojego normalnego koloru włosów. Cicho liczę, że uda mi się zrobić to szybciej za pomocą farby. Najpierw jednak, zdecyduje się na szybko zmywalny kolor by upewnić się w swojej decyzji. W nieco dalszej przyszłości, jak uda mi się osiągnąć naturalny odcień włosów, zrobię delikatne ombre.
W międzyczasie będę stosowała domowe sposoby na blond włosy. W ruch pójdą dalej maski, olejowanie i płukanki.

Obecny stan włosów  

Kondycja moich włosów naprawdę mnie zaskakuje. Musze przyznać, że włosy mają się naprawdę dobrze. Podcięcie dobrze im zrobiło, w końcu włoski zaczynają się ładnie falować. Rosną szybko i nie sprawiają mi żadnych kłopotów. Puki co cieszę się takim stanem, przypuszczam że po porodzie będą znowu wypadały.


Włosy zeszły miesiąc / Włosy dzisiaj umyte tylko szamponem

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji