Aloes. W jakich problemach skórnych pomaga najlepiej?Są takie rośliny jak aloes, które bez względu na to, czy masz łuszczycę, czy trądzik, pomogą ci w równym stopniu. Te prawdziwe cuda natury nawilżają, łagodzą i odżywiają skórę. Jeśli więc od dłuższego czasu zmagasz się z nieładną cerą lub szorstką skórą, sięgnij po roślinę z gatunku aloesowatych. Sama się zdziwisz, jak szybko odzyskasz zdrowie i piękny wygląd.

Aloes to roślina, której lecznicze właściwości są znane od tysięcy lat. Grecy i Rzymianie stosowali go do upiększania włosów, a Indianie jako środka odmładzającego. Wzmianki o aloesie można znaleźć w najstarszych podręcznikach medycznych, a jego lecznicze i upiększające właściwości znane są po dziś dzień. Współcześnie aloes znajduje zastosowanie zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Przy problemach skórnych pomaga nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Można go pić, wcierać lub smarować. Nadaje się do codziennego użytku, choć tak jak przy każdym „leku”- trzeba czasem robić z nim przerwy.

Aloes- zastosowanie w medycynie


Fenomen prozdrowotnego działania aloesu polega na tym, że zawiera on całe mnóstwo aktywnych związków, witamin i minerałów, które służą naszemu zdrowiu. Substancje czynne zawarte w aloesie działają przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo, dlatego nadają się idealnie do leczenia chorób jelit. Potrafią zahamować rozwój takich drobnoustrojów jak streptokoki, grzyby Candida Albicans, gronkowce.

Badania in vitro wykazują, że świeży sok z aloesu jest w stanie zahamować rozwój pałeczek duru brzusznego, czy czerwonki. Aloes wspomaga też regenerację żołądka u osób, które cierpią na nieżyt lub wrzody żołądka. Przede wszystkim łagodzi u nich ból i ułatwia trawienie pokarmów, a także przyspiesza gojenie nadżerek oraz owrzodzeń. Miąższ z aloesu jest przydatny przy leczeniu otyłości, reguluje bowiem wydzielanie insuliny i wyrównuje poziom cukru we krwi.

Aloes- zastosowanie w kosmetyce przy problemach skórnych


Lecznicze właściwości aloesu znalazły również zastosowanie w kosmetyce. Oprócz najbardziej powszechnego działania nawilżającego, kosmetyki z aloesem wspomagają np. leczenie trądziku, czy opóźniają proces starzenia się skóry.

Atopowe zapalenie skóry- ta choroba o podłożu genetycznym charakteryzuje się osłabieniem bariery ochronnej skóry. Dlatego osoby na nią cierpiące, powinny jak najczęściej sięgać po krem z aloesem, który zawiera polisacharydy wzmacniające płaszcz lipidowy naskórka. Dzięki nim naskórek nie jest przesuszony, a liczba infekcji skórnych zostaje ograniczona. Aloes ma swoim składzie liczne substancje higroskopijne, które potrafią utrzymać prawidłowy poziom nawodnienia skóry a tym samym poprawić jej jędrność i stopień nawilżenia.

Grzybica skóry- jest to schorzenie wywołane przez grzyby typu drożdżaki, czy dermatofity. Atakują one różne części ciała, choć najczęściej umiejscawiają się na stopach, głowie, w jamie ustnej, czy na narządach płciowych. Aby je zlikwidować, potrzebny jest środek, który zadziała silnie przeciwgrzybiczo. Jest nim np. żel z aloesem, który zawiera aloeniny zdolne do zwalczenia np. kropidlaka.

Oparzenia słoneczne- są nie tylko defektem estetycznym. Powstały rumień wskazuje bowiem na znaczne podrażnienie naskórka, które może przejść w stan zapalny. Skutecznym środkiem zapobiegającym oparzeniom jest aloes. Szybko łagodzi skórę i pozwala jej wrócić do stanu równowagi. Poza tym, dzięki pochodnym chromonu, posiada właściwości promieniochronne. Warto mieć więc swojej łazience krem z filtrem UV z zawartością aloesu, aby zapobiec oparzeniom lub szybciej je wyleczyć.

Zmarszczki- są następstwem procesu starzenia się skóry oraz nadmiernego jej przesuszenia. Kiedy skóra jest sucha, łatwiej o zagniecenia w postaci zmarszczek. Aloes znany jest ze swych właściwości nawilżających, więc tym samym pomaga zachować młodość i jędrność skóry. Kremy z aloesem pomagają ponadto w przyspieszeniu tworzenia się nowych fibroblastów, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki kosmetykom z aloesem można więc w naturalny i prosty sposób uzyskać efekt odmładzający.


Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji