Bez kategorii

Aktualizacja włosowa :)

Hej Wszystkim,

Pora na małe podsumowanie stanu mojego włosów. Ostatnia aktualizacja była ponad miesiąc temu. Od tamtego czasu moja pielęgnacja przebiega całkiem nieźle. Stan włosów, mogę ocenić na całkiem dobry. Mogę jednak przypuszczać, że za miesiąc za dwa może to się znacznie zmienić. Po poprzedniej ciąży, widziałam znaczną różnicę w pogorszeniu się włosów. Wypadanie ich, to był mój główny problem. Jestem jednak gotowa i wiem już jak będę działać. Mam nadzieję, że tym razem włoski nie ucierpią tak jak ostatnio.

Jak wyglądała pielęgnacja włosów w tym miesiącu ?

Cieszę się, że udało mi się wytrwać w postanowieniu i systematycznie stosowałam domowe metody. W ruch poszedł głownie olejek rozjaśniający do włosów blond klik oraz klasyczna płukanka do włosów z rumianku. Jak na razie widzę minimalną różnicę w kolorze, włoski zyskały głównie na ładnym blasku. Nie poprzestaje jednak na tych domowych metodach, chcę uniknąć farbowania włosów i zrobić to w ostateczności.

Kosmetycznie głównie denkowo, staram się zużyć do końca wszystkie włosowe kosmetyki zanim kupię kolejne.
– Szampon  z serii AURA BOTANICA od Kerastase. 
Niestety dobił już dna. Przyznam, że stał się jednym z moich ulubionych szamponów. Uwielbiam go zwłaszcza za zapach.
– Mint It Up miętowy szampon peelingujący Anwen
Używam go od czasu do czasu i długo się jeszcze nim nacieszę. Fajnie peelinguje skórę głowy i pięknie pachnie miętą
-Schwarzkopf beology seria intensywnie regenerująca 
Jedna z lepszych serii kosmetyków jakie miałam okazje stosować. Ciągle w użyciu a jeszcze nie dobiła do połowy. Z czasem widzę, że mimo wysokiej ceny warto je kupić. Polubiłam zwłaszcza balsam do włosów i serum 🙂
– Voluminazing&Shining Shampoo od Lafare1789
Świetny szampon, bardzo fajny w użyciu. Nie wymaga stosowania później odżywki. Niestety ma jeden minus, bardzo szybko znika z butelki.

Włosy zeszły miesiąc / włosy dzisiaj

*W rzeczywistości włoski wyglądają na nieco jaśniejsze niż na zdjęciach. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się zrobić zdjęcie ich realnego koloru.

Plany włosowe ?

Dalsze stosowanie domowych metod delikatnie rozjaśniających włosów. Ewentualne zastosowanie szamponetki koloryzującej włosy (ktoś poleci jakąś blond która będzie widoczna na włosach?)
Tak jak i w tym miesiącu dalsze denkowanie kosmetyków które zostały. W ruch też pójdzie nowa maska do włosów od Garniera (klik). Będę też próbować eksperymentować z pewnym aptecznym specyfikiem, który mam zamiar używać na skórę głowy. Jeśli będzie działać dam Wam koniecznie znać 🙂

P.s Myślę by sprawić sobie na urodziny fajną lokówkę do włosów, jeśli znacie coś godnego polecenia piszcie !

 

Dodaj komentarz