Czy jestem piękna ?Czy jestem piękna ?
To pytanie zadaje sobie codziennie, setki kobiet i nie umie znaleźć na nie odpowiedzi. W dzisiejszych czasach można sądzić, że media wykreowały ideał pięknej kobiety. Czy na pewno ? Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że takie wizerunki są nie realne. Mimo tego, w mniejszym lub większym stopniu wpływa to na naszą samoocenę. Wiele, zwłaszcza młodych kobiet, popada przez to w kompleksy, które jak cień pozostają z nami przez całe życie.


 
Jestem za .....
Jestem za gruba..... Jestem za chuda.... Ciągle brakuje mi tyle, by być piękną.

Koniec z takimi myślami !

Nigdy, żadna kobieta nie będzie tak samo piękna, jak ta inna. Dlaczego ? Ponieważ każda kobieta, jest piękna na swój sposób. Koniec kropka.
Przestańmy zatem marnować swój czas w niewłaściwy sposób. Po co ciągle się dołować, że nie udaje nam się osiągnąć celu ? Czy na dłuższą metę ma to jakiś sens ?
Tak naprawdę, nawet operacje plastyczne czy drakońskie diety nie sprawią, że będziemy wyglądać jak ktoś inny. Każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Zadajmy sobie pytanie, jakby wyglądałby świat, gdyby wszyscy byli tacy sami?

Piękno to nie tylko wygląd....
Piękno nie określa tylko i wyłącznie tego, co widoczne i namacalne. Piękno to coś więcej, to całokształt — który określa nas jako nas samych. Można porównać je do owocu, które mimo że na zewnątrz jest dojrzałe i apetyczne — może być zgniłe w środku. Warto więc pielęgnować zarówno swój wygląd zewnętrzny, jak i pracować nad lepszym charakterem.

Piękno nie ma daty ważności...
Niektórzy uważają, że kobieta po przekroczeniu pewnej daty ważności jest po prostu stara i nieatrakcyjna. Co za bzdety ! Piękno kobiety jest jak drzewo. Za młodu zachwyca kwitnącymi kwiatami, a na starość urzeka pięknymi kolorowymi liśćmi. Na każdym etapie życia, ma w sobie coś, co fascynuje i oczarowuje. Nie zdołamy cofnąć czasu, możemy za to sprawić, że zawsze będzie nasz czas, gdy wyglądamy najpiękniej.

O piękno trzeba dbać !
Dbajmy o siebie, troszczmy się jak o kogoś, kogo najbardziej kochamy. Nie zapominajmy o zdrowiu, którego przecież nie da się kupić. Cieszmy się życiem, doceniajmy to, co nam podarował los. Bądźmy życzliwi wobec innych. Dzielmy się uśmiechem z każdym napotkanym człowiekiem. A przede wszystkim pokochajmy siebie za swoją wyjątkowość i niepowtarzalność. Pokażmy światu, że jesteśmy piękne na swój własny sposób.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger