Przejdź do treści

Jak przełamać rutynę w wieloletnim związku?

Jak przełamać rutynę w wieloletnim związku?
Jesteście ze sobą już kilka dobrych lat, znacie wszystkie swoje przyzwyczajenia i stanowicie parę najlepszych przyjaciół. Jednak wasze wspólne dni zaczynają zlewać się w jedną całość, a w sypialni wieje nudą. Co zrobić, by przełamać rutynę i znów poczuć motyle w brzuchu na widok ukochanego?
Dajcie sobie trochę wolności
Niech każde z was zadzwoni do przyjaciół i zaplanuje weekendowy wyjazd do spa lub wyście na koncert. Spędźcie weekend osobno i świetnie się bawcie! Jeśli od kilku tygodni powtarzasz, że musisz w końcu znaleźć czas dla Basi i Anki, zaplanuj spotkanie na najbliższą sobotę. Zachęć swojego faceta, by również gdzieś wyskoczył i spędził czas z dobrymi kumplami. Weekendowa rozłąka pozwoli wam za sobą zatęsknić i przełamie rutynę sobót i niedziel spędzanych przed telewizorem. Jeśli zapomnieliście już, czym jest tęsknota, dajcie sobie odrobinę wolności i znów poczujcie motyle w brzuchu na myśl o ponownym spotkaniu.
Zaplanujcie wspólną podróż
Przynajmniej dwa razy w roku wyjedźcie na dłużej z miasta. Nawet tygodniowy wypad w góry lub nad morze pozwoli wam naładować baterie i zbliżyć się do siebie. Rozłóżcie mapę na stole i wybierzcie miejsce na świecie, do którego pragniecie się udać. Wspólne przygotowania do wyjazdu, rezerwowanie wymarzonego hotelu, a także sama podróż pociągiem, samolotem lub autostopem sprawią wam niesamowitą frajdę i staną się częścią waszych wspomnień. Podczas wyjazdu róbcie tylko to, na co macie ochotę. Zwiedzajcie, próbujcie lokalnych przysmaków, wędrujcie, korzystajcie z miejscowych atrakcji lub spędźcie cały dzień w najwygodniejszym łóżku na świecie.
Rozbudźcie zmysły
Nie bójcie się zmian! Dobrym pomysłem na przełamanie rutyny jest wybór nowych perfum. Wybierzcie dla siebie nawzajem markowe perfumy Armani lub flakony od innych znanych producentów. Pragniesz, by Twój mężczyzna pachniał seksownie i orientalnie? Podaruj mu perfumy Armani Code z bergamotką, anyżem i tytoniem. Możecie wspólnie udać się na zakupy lub zamówić flakony w taniej perfumerii internetowej. Niektóre perfumerie online, np. Pachnidełko.pl, umożliwiają również zamówienie próbek markowych perfum, dzięki czemu możecie wybrać kilka zapachów, a następnie zamówić pełnowartościowy flakon perfum, które najbardziej wam się spodobały. Nowy zapach sprawi, że spojrzycie na siebie zupełnie inaczej. Jeśli pragniecie rozbudzić wspomnienia, wybierzcie perfumy, które towarzyszyły wam podczas pierwszych randek.
Zaadoptujcie zwierzaka
Jeśli nie jesteście jeszcze gotowi na dziecko, które wywróci wasz świat do góry nogami, zaadoptujcie psa lub kota. Pamiętajcie jednak, że musi to być przemyślana i wspólna decyzja. Wybierzcie się do schroniska lub przejrzyjcie portale społecznościowe – może któryś znajomy szuka domu dla małego szczeniaka? Przygotujcie wszystko na przybycie nowego lokatora i poświęćcie mu cały wolny czas. Wspólne spacery z psiakiem lub leniwe wieczory z kotem na kolanach sprawią, że wasze życie nabierze zupełnie nowej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.