Lifestyle

Obcięcie włosów na krótko – moja historia

Obcięcie włosów na krótko ? Nie miałam wyboru

Obcięcie włosów na krótko, tego mi brakowało ! Na moich włosach w ciągu ostatnich 15 lat, było bardzo wiele kolorów. Miałam włosy czarne jak noc, brązowe jak czekolada. Ogniste rude i kasztanowe. Słoneczny blond i czystą marchewkę. Raz nawet pokusiłam się o zielony, niestety na resztę kolorów tęczy już się nie odważyłam.
Na zdjęciu powyżej, możecie zobaczyć mój naturalny kolor włosów. Praktycznie pierwszy raz od kiedy jako nastolatka zaczęłam się farbować. Jest on zupełnie inny od tego koloru, który miałam zanim popadłam w tą ciągłą spirale zmian na głowie.

Obcięcie włosów na krótko – moich włosów już nie było

I tak oto, po ostatnim włosowym ,,eksperymencie” żywot moich kolorowych włosów dobiegł końca. Przez jeden mały błąd, nie miałam innego wyjścia jak ściąć całkiem włosy na krótko. Pewno się zastanawiacie, co takiego głupiego zrobiłam. Otóż zlekceważyłam instrukcję użycia kreatyny na włosy. Jak byk pisało, nie używać na farbowane i rozjaśniane włosy. Mimo tego, byłam pewna że to musi być po prostu takie ostrzeżenie na wszelki wypadek. Byłam pewna, że nic złego się nie stanie. Użyta przeze mnie kreatyna, nie była takie jak te typowe do których jest potrzeba prostownica. W dodatku miała naturalny skład – co mogło źle pójść ?

Przygotowaną mieszankę po prostu nakłada się na 20 minut na włosy i zmywa. Wszystko zrobiłam tak jak trzeba (pomijając to, że zlekceważyłam instrukcje). Podczas końcowego mycia włosów, zauważyłam coś naprawdę dziwnego. Włosy zrobiły się niesamowicie miękkie a ich struktura była dziwnie podejrzana. Odniosłam wrażenie, że coś stało się niedobrego z ich środkiem. Podczas rozczesywania włosów, ilość jaka wypadała była po prostu katastrofą. Mimo tego, zamiast płakać- śmiałam się i powtarzałam sobie ,, ostatni raz z tymi głupotami”. Nie mogąc dłużej patrzeć na to co działo się z włosami, po prostu je obcięłam. Na moje małe szczęście, z moim naturalnym odrostem włosów nic się nie stało. Wszystkie farbowane włosy, doszczętnie się spaliły i nie było dla nich ratunku.

Obcięcie włosów na krótko – zaczynam od początku

I tak oto zaczynam od zera, mam szansę oswoić się z swoim kolorem włosów. Mam nadzieję, że zacznę się czuć w nim dobrze. Wiem jedno, chcę skończyć z swoją głupotą, i nie bawić się już sama w fryzjera. Nie będę na siłę robiła z siebie blondynki haha. Wystarczy, że gdzieś tam w środku nią jestem. Puki co na razie mam jeden plan – maksymalnie podkręcić wzrost i porost włosów. Przez miesiąc, będę starała się robić wszystko aby cebulki włosowe pobudzić do pracy. Już od kilku dni stosuje codziennie peelingi na skalp i wcierki. Już czuje pierwsze efekty w postaci wysypu nowych baby hair. Jestem pozytywnie nastawiona i gdzieś tam w środku czuję, że potrzebowałam takiej nauczki. Oby to ostatni raz ! Za miesiąc podsumuję czy moja walka się udała 🙂

(3) Comments

  1. Minął prawie rok od Twojej katastrofy, a wczoraj ja poczyniłam na swojej głowie inną, ale opłakaną w skutkach i wydaje mi się, że jak fryzjer zdoła ocalić chociaż 4cm z długości włosów to będzie dobrze… Mam nadzieję, że odrastanie szybko zleci.

    1. Marzena says:

      Powiem tak, mi bardzo dobrze zrobiła ta ,,katastrofa”. Długo z włosami nic nie robiłam ale ostatnio byłam u fryzjera 😀 Krótka fryzura mi teraz bardzo odpowiada i myślę, że przy niej pozostanę na jakiś czas 😀

  2. […] że moje włosy są doszczętnie spalone. Więcej o tej przygodzie przeczytacie przeczytacie tutaj -klik-. Teraz mogę odetchnąć, bo moje włosy osiągnęły długość w której nie czuje się już tak […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *