Żegnajcie włosy ukochane....Hej Wszystkim,

Bardzo dawno już nie było aktualizacji włosowej. Ostatnia była nieco ponad tydzień przed przyjściem na świat Agatki. Aż trudno uwierzyć, że tyle czasu już minęło !
Przez ten czas, nieco kosmetyków włosowych używałam. Niestety ciągle nie mam wystarczająco czasu, aby napisać ich recenzje. Bardzo sobie chwalę, serię kosmetyków Sugar Shine od Matrixa
niestety składy mają bardzo kiepskie ale działanie ekstra ! Moim ulubionym olejem do włosów stał się olej z ziaren kawy klik. Ten olej mam dalej zamiar stosować na skalp. Często mieszam go z Amolem ( tak z amolem) i cicho wierzę, że przyśpieszę tą mieszanka porost włosów. Puki co użyłam kilka razy. Obecnie bardzo ciężko być mi być systematyczną w czymkolwiek. 
Ostatnio w moje ręce wpadł zestaw kosmetyków od Herbal Essences, nie miałam kosmetyków tej marki od wieków. Niestety mimo nawet fajnego działania, ich skład mnie bardzo rozczarował. Stanowczo przereklamowane, tytułowe oleje na samych szarych końcach składów.


Obecny stan moich włosów

Od miesiąca moje włosy lecą z głowy dosłownie garściami. Byłam na to przygotowana, po pierwszej ciąży też strasznie wypadały. Niestety mogę się starać jak nie wiem co, ale tych hormonów i tego wypadania nie da się zatrzymać. Staram się o tym nie myśleć, tylko w momencie kiedy czesze włosy po umyciu chce mi się płakać. Ilość włosów jaka wypada jest po prostu straszna... Czuje się czasami jak pies, który linieje na wiosnę.
Ogólnie stan moich włosów jest bardzo kiepski. Włosy są już mocno zniszczone, coraz gorzej mi je rozczesać. W dodatku farba się już wypłukała i znów mam dosłownie siano na głowie. Wybaczcie za narzekanie, muszę po prostu to wywalić z siebie haha.
Włosy Maj / Włosy Październik
Po głowie chodzą mi dwa plany. Albo ściąć włosy całkiem na krótko. Tak na jeża, maszynką.... totalnie króciutko. Uwierzcie mi ale po tym masowym wypadaniu włosów, jest mi obojętna długość włosów jaką mam. A takich malutkich to nie widać, jak wypadają. Pocieszające....
Drugi nieco mniej drastyczny plan, to spróbować trwałego prostowania włosów. Poniekąd z ciekawości i po to by poprawić wygląd mojego siana na głowie.
Dalsze nieco plany dotyczą koloru włosów : 
Albo wracam do swojego koloru włosów
Albo robię na włosach softombre i 1-2 razy w roku poprawiam odrost
Albo zaczynam ponowny romans z henną, ale tym razem próbuje z blond kolorami lub bezbarwną wersją  - ktoś coś może doradzi ?

Chcę również znaleźć kosmetyki do włosów, które w pełni mi odpowiadają i działaniem i składem.  Mam zamiar trzymać się ich nieco dłużej i używać co najmniej trzy miesiące. Po tylu latach ciągłego zmieniania kosmetyków, chce spróbować używać systematycznie jednych sprawdzonych.


A jak wasze włosy ?

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji