Wyrok Rak

Kiedy zachoruje na raka ktoś bliski, albo co gorsza my sami życie zupełnie się zmienia. Od jakiegoś już czasu, nam wrażenie że żyje jak w filmie. Moje życie na moment się zatrzymało, dało niezłego przysłowiowego kopa w dupę. Powaliło na ziemię i z wielkim hukiem i pozostawiło samemu sobie.

Rozsądek mi mówi by żyć dalej i cieszyć się jeszcze bardziej życiem, mimo tak beznadziejnej sytuacji. Cichy głosik w głowie co chwilę przypomina o tym, że już nic nie będzie takie samo.
Najgorsza jest bezradność, że nie zdołam uleczyć kogoś, kogo tak bardzo kocham. Mogę jedynie liczyć na to, że Bóg wysłucha moje modlitwy. Tak naprawdę, teraz tylko to mogę zrobić.

To może być każdy z nas

W ciągłej gonitwie życia, nie myślimy o tym, że tak ciężka choroba może się i nam trafić. Nikt przecież nie chce zachorować. Większość z nas wywala myśli o chorobie z głowy, jakby to zdołało nas przed nią uchronić. Gdyby ta metoda była skuteczna, nikt by nie chorował. Niestety życie piszę własne scenariusze i nas najzwyczajniej nie słucha. Każdy potencjalnie może zachować, bez względu na to jak żyje i jakie ma geny.

Rak jest współczesną chorobą, którą nie zawsze udaje się wyleczyć. Boimy się raka bo o nim niewiele wiemy. To głównie strach przed nieznanym, czyni tę chorobę w naszych oczach ciężką i nie do przeżycia. Ale czy na pewno tak musi być ?

W każdej chorobie, wczesne wykrycie zwiększa sukces na wygraną w walce o zdrowie. Dlaczego więc, tak wiele osób dowiaduje się o tej chorobie wtedy, gdy szanse są takie marne ? Odpowiedz jest prosta.

Brakuje odpowiedniej edukacji. O symptomach współczesnych chorób, powinniśmy uczyć się już w szkole. Tymczasem takie tematy się omija lub porusza w bardzo niewielkim stopniu. Nawet lekarze pierwszego kontaktu, nie mają odpowiedniej wiedzy. Wiele osób jest odsyłanych od lekarza do lekarza a ich objawy chorobowe są źle zdiagnozowane. I tak wiele osób, dowiaduje się o raku zbyt późno by cokolwiek z nim zrobić.
Mamy duże szczęście gdy trafimy na dobrego lekarza. Możemy sobie temu szczęściu też pomóc i być upartym i dociekliwym. Szukać przyczyn niepokojących objawów, nawet kiedy ludzie patrzą na nas jak na wariata.

W obliczu tego wszystkiego co ostatnio dzieje się z moim życiem, postanowiłam zrobić jedno. Chcę poszerzyć swoją wiedzę odnośnie raka. Chcę podzielić się ją z Wami. I mam nadzieję, że te teksty trafią do tych osób które powinny je przeczytać.

Dodaj komentarz