Blogi już nie modne ? -czy aby na pewno ?

Blogi już nie modne ? – Koniec ery pisanych blogów ?W Sierpniu tego roku, minie 10 lat od kiedy założyłam bloga Naturalnie Piękna. Jest to naprawdę szmat czasu i przyznam że blog dużo zmienił w moim życiu. Dzisiaj zastanawiam się, czy jest to ciągle te samo miejsce. Czy blogowanie ma dla mnie takie znaczenie jak kiedyś ?
Nie ukrywam jest to moja pasja i będę to robić dalej, przestałam jednak brać udziału w wyścigu po większą popularność i cieszę się z tego co mam.

Blogi już nie modne ? Jak to jest z tym blogowaniem ?

Od początków blogowania, pozostało ze mną  tylko kilka blogów które znam. Większość przepadła w zapomnienie albo została porzucona. Przyznam, że czuje się czasem jak jakiś weteran z wojny i brakuje mi tamtych fajnych blogów.
Mniej więcej w roku 2012/2013 panował największy bum na powstawanie blogów. To był tak naprawdę najlepszy czas by się wybić i osiągnąć najlepsze wyniki. W tym czasie powstało wiele popularnych blogów, które istnieją do dzisiaj.  (Przykładowo blogi kosmetyczne : Alina Rose ,Kosmetyczna Hedonistka , Anwen). Blogów o znacznie mniejszej popularności takich jak mój, zostało niewiele.

Po tym czasie, wybicie się w domenie pisanie blogów jest coraz trudniejsze. Nawet blogi świetne jakościowo z świetnymi zdjęciami, mają nie łatwo. Blogów jest po prostu za dużo i tutaj liczy się nie jakość ale oryginalność bloga a zwłaszcza osoby która za nim stoi. Trzeba też dokonać większych starań, o popularność trzeba naprawdę zawalczyć.
Taka jest prawda, że tylko nieliczne blogi chwytają popularność nic nie robiąc. Teraz by pozostać na fali, trzeba być aktywnym na innych blogach. I tak oto w ten sposób, komentowane są najczęściej te blogi które same innych komentują. Takie wzajemne koło adoracji. Inną opcją jest pisanie tekstów, które są szukane w sieci. Warto pisać również o mniej popularnych tematach, gdzie jest szansa by zdobyć więcej czytelników.
O dziwo topowe i znane w całym kraju blogi, również tracą zainteresowanie. Widać to zwłaszcza po komentarzach, coraz mniej osób komentuje treści, coraz mniej pojawia się osób nowych. Fani blogów nie znikają, wolą bezpośredni kontakt z blogerem w social mediach.

Dlaczego tak jest ?

Paradoksalnie blogi są coraz lepsze. Jakość treści i zdjęć, czasem imponuje i zachwyca. Mimo tego, coraz mniej ludzi zagląda na blogi pisane.
Musze przyznać Beacie z bloga Vademecum Blogera, że ma racje. Coraz częściej nie czytamy blogów a oglądamy blogerów w social mediach. Większą popularnością cieszy się YouTube a zwłaszcza Instagram.
Nie czytamy już chętnie zbyt długich treści. Łakniemy wiedzy w pigułce, zaopatrzonej w ładne zdjęcia. Coś co można przeczytać praktycznie w pięć minut.  Najlepszą do tego metodą jest smartfon, do niego można przecież zerknąć wszędzie.
Widać, że wszystko się zmienia….

Blogi już nie modne – Czy blogi pisane pozostaną ?

Myślę, że tak bo zawsze w cenie będzie dobra treść. Zwłaszcza ta, której ludzie potrzebują. Pisanie na tematy chwytliwe, niszowe lub ciekawe będzie ciągle cieszyć się popularnością. Blogi pisane są cenione również, ze względu na moc pozycjonowania. Nowi założyciele blogów, muszą liczyć się z tym że teraz coraz trudniej się wybić, jest jednak wszystko możliwe. Moda na blogi nie przeminie, ma jednak teraz konkurenta w postaci vlogów i kont na social mediach.

Czy sam blog wystarczy, by się wybić ? 

Jeśli zależy nam na rozwoju bloga, musimy wręcz przejść do social mediów. To w social mediach, teraz dzieje się najwięcej. Tutaj możemy zdobyć nowych czytelników bloga. Instagram teraz to podstawa. Nie warto iść drogą na skróty. Wszelkie kupowanie kont, zatrudnianie botów to już przeszłość. W social mediach w cenie jest teraz realność i prawdziwi czytelnicy.

Blogi już nie modne ? Co myślicie o blogach pisanych, czy moda na nie kiedyś przeminie ?

Możesz również polubić

Dodaj komentarz