Projekty rezydencji – jak postawić własną willę?

Prestiżowa rezydencja jest efektownym podkreśleniem statusu, na który często pracowało się wiele lat, lub okres ten był jeszcze dłuższy, rozciągając się na wiele pokoleń. Ponieważ nieruchomość to także doskonała inwestycja, zamożni klienci często decydują się na postawienie willi, stanowiącej oprócz funkcji reprezentacyjnej świetną lokatę kapitału. Poniżej sprawdzamy, co decyduje o wyjątkowości projektu takiej posiadłości.

Co powinien mieć luksusowy dom?

Luksusowy dom to połączenie funkcjonalności, przestrzeni, dodatkowych wygód, optymalnego wykorzystania często bardzo dużej, przyległej działki i wysokiej jakości materiałów. Wille to przestrzenne budowle, których powierzchnia zaczyna się od 150 m2, a kończy na kilkuset. Każdy pojedynczy metr kwadratowy jest optymalnie wykorzystany – projektanci wiele czasu spędzają nad dopasowaniem aranżacji pod wysmakowane gusta zamożnych inwestorów. Współczesne rezydencje przystosowane są także pod integrację najnowszych systemów bezpieczeństwa oraz zdalnego sterowania oświetleniem, temperaturą, klimatyzacją, czy roletami. Projekty uwzględniają również wykorzystanie otaczających terenów -przede wszystkich jest to garaż na często więcej niż jeden pojazd, kort tenisowy, basen, biblioteczka czy pomieszczenia gospodarcze. Do tego dochodzą oczywiście odpowiednie materiały klasy premium, dzięki którym wyeliminowane zostanie ryzyko, że nasza posiadłość będzie postrzegana w kategoriach efekciarskiej, czy tandetnej.

Projekty willi – na co zwracać uwagę?

Wybierając projekt willi, trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Po pierwsze, stylistyka powinna być dopasowana do naszego poczucia estetyki. Przy budownictwie, w którym budżet schodzi na drugi plan, możliwości jest bardzo wiele. Obiekt stylizowany na klasyczny dworek lub pałac, klasyczna posiadłość o ponadczasowym designie, ekskluzywna bryła wykorzystująca wszystkie najnowsze trendy architektoniczne lub stylistyka kojarząca się ze wzgórzami Hollywood – wybór jest bardzo szeroki. Sprawdź tutaj przykładowe propozycje https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_rezydencji_z_basenem.html. Po drugie, rozkład pomieszczeń. W budynkach z górnej półki znajdziemy wiele sypialni, pokojów gościnnych i dodatkowe pomieszczenia, mogące służyć jako winiarnia, mini kino, biblioteka czy duża garderoba. Istotne jest, by układ ciągów komunikacyjnych oraz wielkość poszczególnych części odznaczały się funkcjonalnością i praktycznością. Po trzecie, aranżacja przylegającej działki. Garaż, basen oraz inne dodatkowe atrakcje, których w mniemaniu właściciela nie może zabraknąć. Po czwarte, materiały. Niektórzy z nas wolą drewno, innym imponują kompozyty, kamień, metal i szkło. Ponieważ coraz więcej projektów uwzględnia wykończenie, dlatego nie wolno pominąć tego aspektu.

Projekty rezydencji z basenem – czy są jeszcze popularne?

Odpowiedź jest twierdząca. Zwłaszcza gdy zwrócimy uwagę na wzrost temperatur, z jakimi mamy do czynienia w ciągu ostatnich lat. Upalne wakacje z temperaturami na poziomie 35-40 stopni, utrzymujące się przez nawet cztery miesiące to dostateczny argument przemawiający za tym rozwiązaniem. Tym bardziej że dzięki nowoczesnej technologii utrzymanie wody w czystości i odpowiednia konserwacja jest coraz mniej kłopotliwa.

Projekty domów nowoczesnych luksusowych – gdzie je znaleźć?

Gdzie udać się w poszukiwaniu projektów luksusowych domów? Dróg jest kilka. Pierwsza z nich prowadzi do pracowni architekta. W tym wypadku jednak trzeba się liczyć z tym, że pracownie tego typu doskonale wiedzą, z jakim typem klienta mają do czynienia, stąd też stawki są odpowiednio wysokie. Do tego dochodzi czas oczekiwania na realizację, która czasami może okazać się… zbyt awangardowa. Alternatywą jest wykorzystanie jednego z kilkuset gotowych projektów dostępnych w katalogach przedsiębiorstw specjalizujących się w dystrybucji takich rozwiązań. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej na ten temat https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_nowoczesne.html. Zalety to bardzo niska cena oraz szeroki wybór stanowiący często znakomitą inspirację. Przy tym brak oczekiwania i duże możliwości modyfikacji pierwotnej propozycji, przy gwarancji najwyższej jakości oferowanych usług.

6 komentarzy do “Projekty rezydencji – jak postawić własną willę?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *