Styl Skandynawski- dlaczego go lubimy”

styl skandynawski

Styl Skandynawski, który zrodził się w regionie północnym europy, już na dobre zagościł w różnych zakątkach świata. Dzikość i surowość krajów nordyckich, jest bardzo widoczna w domach ich mieszkańców. Bliski kontakt z naturą oraz zamiłowanie do prostoty, przyczyniły się do powstania niepowtarzalnego stylu, który oczarował wielu ludzi na świecie.

Styl skandynawski – coraz bardziej popularny

Dlaczego styl skandynawski coraz częściej gości w naszych domach ? Myślę, że powodów jest kilka. Nie sposób nie zauważyć, że w wystrojach wnętrz coraz częściej stawiamy na praktyczność. Wybieramy meble, które posłużą nam na lata a nie na jedno lato. Ważniejsza jest dla nas jakość i solidność mebli, za które jesteśmy w stanie więcej zapłacić.

Czym się cechuje ?

Tutaj styl skandynawski staje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Stanowi on idealne odzwierciedlenie prostoty i minimalizmu. Wiadomo, że takie wystroje zawsze będą modne, choć trzeba przyznać, że nie każdy czuje się w nich dobrze. Wszechobecna biel, stonowane kolory mogą sprawiać wrażenie, że nasze mieszkania są zbyt surowe i chłodne. Z drugiej strony taki prosty design mebli, idealnie skomponuje się z każdym innym wnętrzem. Wystarczy tylko kilka dodatków, by proste minimalistyczne wnętrze nabrało ciepła i kolorów.

Szczególnie lubianym, elementem przestrzeni w salonie są fotele skandynawskie. Dlaczego ? Są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić duży komfort siedzenia. Odpowiednie wyprofilowanie, jak i jakość użytych materiałów, są cechą lubianą przez każdego, ceniących sobie wygodę fotela. Tutaj kolorystyka mebli , bardzo dobrze wkomponuje się zarówno w jasne i proste mieszkania jak i te w których panuje istna awangarda wnętrza.

Styl skandynawski – dla kogo najlepszy ?

Modę skandynawską, docenią zwłaszcza osoby poukładane ciche i spokojne. Nie ma tutaj miejsca na większe szaleństwa i eksplozje kolorów. Ten styl pozwala się wyciszyć i zapewnić relaks we własnym domu. Równocześnie możemy cieszyć się pięknym wnętrzem, pełnym estetyki jak i idealną harmonią miedzy człowiekiem a naturą. Wiele ciekawych inspiracji wnętrzarskich, znajdziecie między innymi w sklepie internetowym https://www.edinos.pl/

A czy Wy lubicie styl skandynawski w domu ?

Uwaga specjalnie dla Was!Kod rabatowy na zniżkę 15 zł na zakupy w sklepie www.edinos.pl . : 73ccaedi*dla pierwszych 20 osób

9 komentarzy

Dodaj komentarz