Czy tu jeszcze wrócę ?


Hej Wszystkim,

Kilka lat temu, na blogu pojawił się wpis ,,Wyloguj się do Życia". Opisuje w nim moje spostrzeżenia odnośnie dzisiejszych realiów świata a zwłaszcza wirtualnej rzeczywistości.
Dzisiaj, stoję przed wielką próbą jaką jest odcięcie się od wirtualności na tydzień czasu. Być może to dla niektórych mało, dla innych z kolei bardzo dużo. Dla mnie to będzie naprawdę duże wyzwanie !
Dzień bez zajrzenia na bloga czy na instagrama ? Bez odpisywania na maile czy też rozmowy na mesendżerze ? Zrozumiałam, że to wszystko stało się moją codziennością. Internet umożliwia mi kontakt z bliskimi, którzy są daleko. Pozwala mi zdobyć szybką wiedzę i odpowiedzi na pytania, gdy czegoś nie wiem. To tutaj zaznaje chwili relaksu, po męczącym dniu. Niestety zaglądam tutaj częściej niż powinnam, często marnuje czas na bezproduktywnym przeglądaniu głupich stron czy też na ,,zakupach" których ostatecznie nie kupuję. Social media, wywołują na mnie dużą presję by ciągle być, by się pokazać. Na relacjach z instagrama, coraz częściej spotykam się z osobami które potrafią pół dnia przegadać do telefonu. A ja ? Niestety nie nadążam, trochę mnie to wszystko przeraża i przerasta. Z jednej strony, chcę być częścią tego świata i nadal prowadzić bloga ( jest to moje hobby na całe życie). A z drugiej strony widzę, jak czas ucieka. Jak każda chwila w życiu jest cenna i ważna. Usilnie potrzebuję, zrobić porządki w swoim życiu. Ustalić priorytety i bardziej zorganizowac swój czas.

Nie mówię blogowi nie, nie żegnam się z Wami....
Ale

Zależy mi na tym, by co robię tutaj pozwalało mi się rozwijać, stawać się lepszą. Uwielbiam pisać i pomimo mojej dysleksji, cicho marzę o wydaniu książki. Dlatego chcę pisać rzadziej ale na przydatne tematy, chcę tworzyć treści dzięki którym zainspiruje lub pomogę innym. Docelowo będę rezygnować z pojedynczych recenzji (z wyjątkiem perfum) a w ich miejsce pojawią się ciekawsze i bardziej przydatne posty. Pojawi się kilka ciekawych serii postów, które mam nadzieję że Wam się spodobają.
Częściej będę pojawiać się na instagramie, obecnie daje mi więcej możliwości pod kątem tworzenia i chcę się w tym sprawdzić. (Oczywiście, jeśli zdołam znaleźć na niego czas). Po wakacjach mam zamiar ruszyć też z swoim sklepikiem srooczka.blogspot.com.
Planuje też małą rewolucję w życiu, ale o niej ciii... jeszcze nic nie zdradzę :)


Tyle planów, a tak mało czasu ? Wierzę, że kwestia organizacji i ustalenia priorytetów w życiu bardzo mi się przyda. Nie wykluczam też, całkowitej rezygnacji z blogowania lub/i  instagrama. Na pewno, będę chciała zmiejszyć czas  jaki spędzam w ,,internecie". Chcę ograniczyć zaglądanie na smartfona, niestety problem o którym pisałam kiedyś ,, Jak radzić sobie z uzależnieniem od telefonu/ smartfona ?" ciągle mnie dotyczy, chociaż w mniejszym stopniu niż kiedyś.

Więc na razie się z Wami żegnam i wracam około 18 Czerwca, z naładowanymi bateriami. Robię sobie odpoczynek od wirtualnego świata, by móc w pełni cieszyć się tym co mnie otacza. Wylogowuje się do życia :)


Komentarze

 1. Czasami przerwa się przydaje, mi też teraz potrzeba czasu na powtórki do egzaminów państwowych, a internet zabiera mnóstwo czasu! Trzymam kciuki za zrealizowanie marzeń, są bardzo ważne w życiu. Miłego spędzania czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim razie życzę miłego i owocnego odpoczynku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę udanego wypoczynku i trzymam kciuki za Twoje plany :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłego wypoczynku i realizacji wszystkich celów i planów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Marzenko zapowiada się ciekawie i trzymam kciuki za Ciebie :) mam nadzieję że na długo nie zniknjesz bo lubię Twoje wpisy i Twoja stronę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna decyzja i trzymam kciuki! Ja też chcę kiedyś spróbować takiego tygodnia, bo trochę mnie ten internetowy szał przeraża :p Ale chyba musiałabym wziąć urlop w pracy, bo tam przecież ciągle internet ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Udanego wypoczynku i mam nadzieję, że uda się Tobie to wszystko sobie poukładać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja ze względu na swoją pracę nie mogę się rozstać z internetem, ale chętnie robię to podczas urlopu. Wtedy ograniczam go do niezbędnego minimum. I też mi chodzi ostatnio coś ciekawego po głowie, co może zmieni moje życie i kto wie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mądre podejście, zwłaszcza w dzisiejszych czasach

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpocznij, przemyśl, ustal plan działania... będzie super!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Odpocznij, każdemu się przerwa należy.

  OdpowiedzUsuń
 12. czasami trzeba się tak zresetować, a planów Twoich jestem ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Takie przerwy są naprawdę potrzebne :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji