Przejdź do treści

Pluszowe dekoracje do pokoju dziecka

Pokoik dziecka jest miejscem najbardziej przytulnym ze wszystkich pomieszczeń w domu. Wszystko co urocze, milutkie, puchate i przytulaśne może znaleźć tutaj swoje miejsce. 

Dotyk dla najmłodszych pociech jest niezwykle ważnym zmysłem. Pomaga im właściwie się rozwijać. Z tego powodu warto zainwestować w pluszowe i przyjemne w dotyku dekoracje do pokoju dziecka.

Łóżeczkowe dekoracje do pokoju dziecka

Łóżeczko lub kołyska to miejsce, które powinno otulać swą miękkością każdego niemowlaka, a i starsze dzieci z pewnością tej delikatności potrzebują. Przy tym jednak, należy pamiętać, że łóżeczko musi być dla maluszka bezpieczne. Najlepsze będą ochraniacze na szczebelki wykonane z przyjemnego materiału. Wybór jest niesamowity: od prostych, po te w postaci splecionych warkoczy, poduszeczek z wypustkami sensorycznymi, czy modułowe ochraniacze, składające się z poduszek w kształcie zwierzątek. Tego rodzaju dekoracje do pokoju dziecka można znaleźć w niemal każdym deseniu i kolorystyce.

Plakat miś i inni milusińscy na ścianie

Najbliższe otoczenie dziecka, czyli jego własne cztery ściany, również zasługują na mięciutkie ozdoby. Mogą to być stworzone własnoręcznie plansze z materiałami o różnych fakturach, które będą dla dziecka zabawką i zabezpieczeniem przed urazem, a równocześnie będą wspomagać jego wrażliwość sensoryczną. A co umieścić ponad obszar dostępnym bezpośrednio dla maluszka? Z całą pewnością obrazki i grafiki, takie jak plakat miś, jelonek lub zając. Można także dodać plakaty z zabawnymi napisami. Choć najmłodsze dziecko ich nie przeczyta, to trzeba pamiętać, że dorośli również przebywają często w tym otoczeniu i jest to właśnie coś dla nich. Do tego imię w wersji materiałowej lub kolorowe chorągiewki. Ich ruch przy każdym, delikatnym powiewie z pewnością zaciekawi dziecko.

Podłogowe dekoracje do pokoju dziecka

Podłoga to najbezpieczniejsza przestrzeń dla maluszka, szczególnie w okresie, gdy zaczyna on już intensywnie się poruszać, przewracać lub samodzielnie siadać, czy raczkować. Miły w dotyku dywan lub wykładzina z pewnością pomogą w tym, aby poznawanie świata było przyjemniejsze. Przy skłonnościach alergicznych dziecka można zastosować dywany, które z łatwością pierze się w pralce. Długie włosie dywanów wygląda bardzo dekoracyjnie, ale może wchodzić do buzi dziecka, więc tego rodzaju dywany przeznaczone są raczej dla dzieci starszych.

Bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości dekoracje do pokoju dziecka to różnego rodzaju maty, piankowe układanki lub miękkie podkłady. 

pluszowe dekoracje do pokoju dziecka

W krainie poduszek

Gdy maluch buszuje po swoim pokoiku niech otoczą go i zabezpieczą miękkie poduchy. Zwierzątka, które doskonale będą współgrać z ozdobami na ścianę, jak plakat miś, który można znaleźć na stronie sklepu https://posterilla.pl/dekoracje-do-pokoju-dzieciecego A może kolorowe chmurki i gwiazdki, które stworzą niebiańskie dekoracje do pokoju dziecka. Bardzo modne są też apetyczne pączki i babeczki lub długie rogale. Poduszki doskonale urozmaicą pokój. Można je ułożyć w łóżeczku, na fotelu, a także bezpośrednio na podłodze, gdzie wraz z miękkim dywanem, stworzą wymarzoną przestrzeń do zabawy.

Planując wystrój pokoju dziecięcego, należy zawsze pamiętać, by był on zarówno piękny, jak i przyjazny dla malucha. Istotne też, by dostosować dekoracje do pokoju dziecka do jego wieku, temperamentu i etapu w rozwoju. Miękkie dodatki z pewnością w tym pomogą.

Niespodzianka dla Czytelników – odbierz Rabat

Teraz czas na coś dla dorosłych. Mianowicie, Posterilla dla wszystkich czytelników bloga przygotowała specjalne rabaty. Wejdźcie na: https://posterilla.pl/pl/reg, zarejestrujcie się i odbierzcie swój rabat, który wynosi 15% !!!! Jak tu nie skorzystać z takiej okazji?!

źródło zdjęć: https://posterilla.pl, https://pl.pinterest.com 

2 komentarze do “Pluszowe dekoracje do pokoju dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.