Strona główna » Ten makijaż sprawi, że będziesz piękna !

Ten makijaż sprawi, że będziesz piękna !

Makijaż piękny

Makijaż

Towarzyszy kobietom od czasów starożytności, a nawet wiele setek lat wcześniej. Od zawsze jednak miał duże znaczenie dla ludzkości. Z początku nie stanowił tylko ozdoby ciała, ale pełnił też funkcje rytualne a nawet praktyczne.

Malowali się wszyscy, od dzieci po kobiety aż po mężczyzn. Makijaż był częścią, rozwijającej się kultury.  Na przestrzeni lat, zmieniał się nie tylko jego forma ale i funkcja jaką pełnił w społeczeństwie.

Dziś można by powiedzieć, że makijaż pełni rolę wyznaczenia piękna. Pięknie i starannie wykonany makijaż, kojarzy się z zadbaną kobietą, często z wyższym statusem materialnym. Drugi nurt makijażu, pełni rolę artystyczną i jest nowym rodzajem sztuki. Tutaj twarz staje się płótnem, makijaż jest arcydziełem, ale niestety ulotnym. Na szczęście, dzięki obecnej technologii, możemy dłużej podziwiać misternie wykonane makijaże. 

Kolejnym często spotykanym rodzajem makijażu, jest tak zwany makijaż dzienny. Stanowi on tylko podkreślenie urody i zatuszowanie mankamentów. Stosuje go większość kobiet jak i mężczyzn. Nie wymaga od dużej wprawy ani zdolności artystycznych. Ma na celu głównie poprawę wyglądu, zachowując równocześnie naturalny wygląd.

I tutaj rodzi się pytanie, czy można być piękną bez makijażu ? Czy kobieta zadbana to taka, która się maluje ? Przyznam, że jeszcze kilka lat temu, moje zdanie odnośnie makijażu było zupełnie inne. Stwierdziłam, że kobieta zadbana to taka, która dba o swoją pielęgnację jak i makijaż. Nie da się  przecież ukryć, że nawet delikatny makijaż, może zmienić zupełnie oblicze człowieka. Ale czy koniecznie na lepsze ? Cz makijaż, sprawia że wyglądamy lepiej?

Czy chorujesz na dysmorfofobię ?

Presja społeczności, zmusza nas do myślenia, że makijaż jest koniecznością. Koniecznością do bycia piękną ! Wiele osób nawet nie świadomie, choruje na dysmorfofobię czyli lęk przed brzydotą. Na to wszystko ma wpływ całe otoczenie, rosnąca presja mediów i internetu. Społeczeństwo narzuca nam kanony piękna, które są nakręcane przez biznes. 

Ojj co by zrobili wszyscy producenci kosmetyków i ubrań. Wszystkie gabinety urody i medycyny estetycznej ? Co by zrobili gdyby, nikt nie chciał poprawiać swojego wyglądu tylko go akceptował ? Myślę, że pora zmienić te spostrzeżenia. Nie możemy dać się zmanipulować. Jak to się mówi, wszystko jest dla ludzi. Nie mówię makijażowi i innym rzeczom nie, uważam że powinniśmy zmienić pod tym kątem myślenie dla naszego dobra. 

Make up nie czyni nas piękniejszymi

Obecnie jestem zdania, że makijaż wcale nie sprawia że jesteśmy piękniejsi, nie jest wyznacznikiem dbania o siebie. Makijaż, po prostu sprawia, że wyglądamy inaczej. I pewnie wiele osób stwierdzi, że z wyglądamy z nim znacznie lepiej. Przecież nasze rysy twarzy zostają podkreślone, nie jesteśmy już tak bardzo niewyraźni. Nasze małe mankamenty znikają, jesteśmy bardziej atrakcyjni. Czujemy się przecież pewniejsi siebie, wtedy gdy możemy ukryć przed resztą nieco swoich wad. 

Pamiętajmy o tym, że to są tylko opinie innych. Nikt, nie powinien mieć wpływu na to, jak się czujemy sami ze sobą. Jeśli bez makijażu czujemy się dobrze, nie dajmy sobie wmówić że musimy się malować. Makijaż jest tylko powierzchownością, nie tworzy z nami integralnej części. Jest jak obrus, którym nakrywamy stół czy też farba jaką malujemy drewniane deski. W jednym słowie nie jest nam potrzebny, bo bez niego też jesteśmy piękni.

Póki społeczeństwo, nie zacznie zmieniać swojej opinii odnośnie makijażu, będzie trwać masowa manipulacja naszą wartością. Będą nam wmawiać, że musimy kupić to, kupić tamto by być piękniejsi i akceptowani przez innych. Dajmy temu spokój ! Bo to nie są szczere intencje…

Prawdziwą wartość, prawdzie poczucie piękna – kryje się w każdej kobiecie w każdym mężczyźnie. Jest częścią nas, musimy się nauczyć tylko słuchać samych siebie, swojej intuicji. Nie dajmy sobie wmówić, że makijaż sprawi, że będziemy piękniejsi. Traktujmy go jak dodatek, sposób na zmianę i ubarwienie codzienności. Spoglądając następnym razem w lustro, uśmiechnijmy się do siebie – ten makijaż sprawi, że będziemy piękniejsi ! I przy okazji, nic nie kosztuje a przy tym każdemu pasuje.

Inne posty

12 thoughts on “Ten makijaż sprawi, że będziesz piękna !

  1. Jak pięknie napisane. Ja maluję się przede wszystkim dla siebie. Nie mam problemu z wyjściem do ludzi bez makijażu. Jednak nie dawno przeżyłam duże kompleksów z powodu siwych włosów.

  2. Pięknie to opisałaś Marzenko. Makijaż poprawia pewność siebie, jego wykonywanie mnie na przykład relaksuje. Bywa też że sobie daruję, ale tylko wtedy kiedy nie mam zamiaru wychodzić z domu. Pięknie wyglądasz 🙂

  3. Bardzo dobrze napisane 🙂 Trzeba kochać siebie też bez makijażu 🙂 Ja też byłam zdania, że umalowana kobieta to kobieta, która o siebie dba. Zmieniłam zdanie kiedy zachorowałam na trądzik. Od tamtej pory wiem, że zdrowa i promienna skóra to zadbana skóra i piękna kobieta. od tamtej pory moim codziennym makijażem jest wyłącznie korektor pod oczy i tusz do rzęs 🙂 no i uśmiech, to najpiękniejszy makijaż kobiety 🙂

  4. Marzenko trafiłaś z tym wpisem. Powiem Ci ze ja maluję się od świętavi robię to wyłącznie dla siebie. Ale kal przyjeżdżam do kraju toaluke się każdego dnia, bo presją w naszym kraju jest zbyt duża…

  5. Uwielbiam moje wolne, bezmakijażowe dni. Kojarzą się z długimi spacerami z psem i przesiadywaniem w ogrodzie z książką. Do pracy jednak się maluję – głównie po to, żeby zamaskować zmęczenie i zbyt krótkie noce 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *