Piękny dom

Olejki eteryczne w domu – jak wykorzystać ?

Olejki eteryczne w domu
Olejki eteryczne w domu – jak wykorzystać ?
Olejki eteryczne zawsze są w moim domu. Używam ich zwłaszcza do domowych kosmetyków.
O właściwościach najbardziej popularnych olejków pisałam kilka lat temu w wpisie ,,Olejki eteryczne w kosmetyce- Poznaj właściwości 20 popularnych olejów” .
Dzisiaj chciałam Wam przedstawić kilka patentów, jak wykorzystać olejki eteryczne w domu.

1. Pięknie pachnący dom podczas odkurzania

Często podczas odkurzania, unosi się charakterystyczny zapach. Nie jest on co prawda mocny, ale nie należy do ładnych. Wystarczy kilka kropli olejku eterycznego dodanego do rury od odkurzacza, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Przy okazji, podczas takiego odkurzania sprawimy, że w domu będzie ładnie pachniało.

2. Mgiełka zapachowa do pościeli na dobre sny

Do butelki z atomizerem wlej wodę oraz dodaj do niej po 10 kropli olejku eterycznego z lawendy oraz rumianku. Ta mieszanina zapachu zrelaksuje Cię i pomoże lepiej zasnąć.

3. Zawieszka przeciw molom

Wacik kosmetyczny skropl mocno olejkiem z lawendy lub cytryny. Przyklej go do kartonika wyciętego na kształt zawieszki. Powieś w szafie z ubraniami – te zapachy odstraszą nieproszonych intruzów.

4. Zamiast wosku zapachowego

Do kominka zapachowego zamiast ulubionych wosków zapachowych warto użyć olejków eterycznych. W tym celu do miseczki od komina należy nalać trochę wody i dodać kilka kropli olejku eterycznego. Jest to bardziej ekonomiczna i naturalna alternatywa.

5. Pogromca pieluchowych zapachów

Jeśli wyrzucasz zużyte pieluszki do specjalnego wiaderka na pieluchy, warto dodać do niego kilka kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Neutralizuje on przykre zapachy i zapobiega rozwojowi bakterii.

6. Prosta odkażający uniwersalny spray

Do butelki z atomizerem wlej około 50 ml alkoholu, 15 kropli olejku cytrynowego oraz 100 ml wody. Gotową mieszanką, pryskamy powierzchnie w domu, które chcemy odkazić. Spray idealnie spisze się na kuchennych blatach i zlewach.

A wy jak lubicie stosować olejki eteryczne ?

8 thoughts on “Olejki eteryczne w domu – jak wykorzystać ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.