• Home
  • /
  • Moda
  • /
  • Jak kupować płaszcz z wełny?
Jak kupować płaszcz z wełny?

Jak kupować płaszcz z wełny?

Wybór płaszcza na zimę powinien być przemyślany: przez kilka miesięcy to właśnie ta część garderoby będzie towarzyszyła nam najczęściej. Będziemy w nim stale widziani, dlatego warto zadbać o to, aby był stylowy oraz aby nie trącił myszką. Nie należy tutaj oszczędzać: dobrej jakości materiały są istotne dla zachowania trwałości płaszcza na dłużej niż jeden sezon. Takie właśnie są płaszcze wełniane, które z czystym sumieniem można polecić jako najlepszy wybór na zimę. Poniżej podpowiadamy, czym kierować się przy szukaniu modelu odpowiedniego dla siebie!

1. Jaki rodzaj wełny wybrać na płaszcz?

2. Jak powinna wyglądać podszewka w wełnianym płaszczu?

Jaki rodzaj wełny na płaszcz damski wybrać?

Zacznijmy od jednego z najbardziej istotnych elementów, czyli od materiału. Kobiety, które przeszły już swoje w najróżniejszych tanich płaszczach najczęściej twierdzą, że nie stać ich już na tanie rzeczy i… decydują się na drogi płaszcz z wełny. Zwykle chodzi tutaj o to, że tanie płaszcze z gorszej jakości materiałów szybko się zużywają, zmuszając nas do zakupu kolejnej sztuki. W taki sposób można wydać fortunę i jest to na pewno mniej opłacalne niż kupienie raz na dwa lata porządnego płaszcza wełnianego w klasycznym kolorze.

Płaszcze zimowe wełniane wykonane są najczęściej z wełny owczej. Rzadko można spotkać modele z wełny wielbłąda albo z kaszmiru. Są to materiały droższe niż wełna owcza, bo trudniej o ich pozyskanie. Jeśli jednak uda nam się dostać płaszcz damski z wełny wielbłąda lub z kaszmiru, możemy być pewne: będą znacznie cieplejsze niż płaszcze z wełny owczej.

Jaka podszewka do płaszcza damskiego z wełny?

Płaszcze damskie z wełny powinny mieć koniecznie podszewkę z naturalnego materiału. Nie może to być poliester, bo odbierze on takiej sztuce odzieży wszystkie wspaniałe właściwości, jakie zapewnia wełna. Jeśli nie znajdziemy płaszcza z bawełnianą podszewką, możemy w ostateczności zdecydować się na wiskozę. Niestety, coraz częściej można spotkać się z płaszczami damskimi wełnianymi, które nie mają żadnej podszewki! Podszewka zabezpiecza płaszcz przed przetarciem, co jest szczególnie istotne w miejscach, o które ociera się pasek torebki lub łokcie. W takich miejscach włókna, które się ścierają, mogą spowodować, że materiał odkształci się, a stad już bardzo blisko do utraty całej urody w naszym ubraniu.

Są to podstawowe elementy, na które warto zwrócić uwagę, przebierając w ofertach. Następnie można przejść do wybrania odpowiedniego modelu, długości i koloru wełnianego płaszcza damskiego.

11 komentarzy

Dodaj komentarz