Jak kupować płaszcz z wełny?

Jak kupować płaszcz z wełny?

Wybór płaszcza na zimę powinien być przemyślany: przez kilka miesięcy to właśnie ta część garderoby będzie towarzyszyła nam najczęściej. Będziemy w nim stale widziani, dlatego warto zadbać o to, aby był stylowy oraz aby nie trącił myszką. Nie należy tutaj oszczędzać: dobrej jakości materiały są istotne dla zachowania trwałości płaszcza na dłużej niż jeden sezon. Takie właśnie są płaszcze wełniane, które z czystym sumieniem można polecić jako najlepszy wybór na zimę. Poniżej podpowiadamy, czym kierować się przy szukaniu modelu odpowiedniego dla siebie!

1. Jaki rodzaj wełny wybrać na płaszcz?

2. Jak powinna wyglądać podszewka w wełnianym płaszczu?

Jaki rodzaj wełny na płaszcz damski wybrać?

Zacznijmy od jednego z najbardziej istotnych elementów, czyli od materiału. Kobiety, które przeszły już swoje w najróżniejszych tanich płaszczach najczęściej twierdzą, że nie stać ich już na tanie rzeczy i… decydują się na drogi płaszcz z wełny. Zwykle chodzi tutaj o to, że tanie płaszcze z gorszej jakości materiałów szybko się zużywają, zmuszając nas do zakupu kolejnej sztuki. W taki sposób można wydać fortunę i jest to na pewno mniej opłacalne niż kupienie raz na dwa lata porządnego płaszcza wełnianego w klasycznym kolorze.

Płaszcze zimowe wełniane wykonane są najczęściej z wełny owczej. Rzadko można spotkać modele z wełny wielbłąda albo z kaszmiru. Są to materiały droższe niż wełna owcza, bo trudniej o ich pozyskanie. Jeśli jednak uda nam się dostać płaszcz damski z wełny wielbłąda lub z kaszmiru, możemy być pewne: będą znacznie cieplejsze niż płaszcze z wełny owczej.

 płaszcz z wełny

Jaka podszewka do płaszcza damskiego z wełny?

Płaszcze damskie z wełny powinny mieć koniecznie podszewkę z naturalnego materiału. Nie może to być poliester, bo odbierze on takiej sztuce odzieży wszystkie wspaniałe właściwości, jakie zapewnia wełna. Jeśli nie znajdziemy płaszcza z bawełnianą podszewką, możemy w ostateczności zdecydować się na wiskozę. Niestety, coraz częściej można spotkać się z płaszczami damskimi wełnianymi, które nie mają żadnej podszewki! Podszewka zabezpiecza płaszcz przed przetarciem, co jest szczególnie istotne w miejscach, o które ociera się pasek torebki lub łokcie. W takich miejscach włókna, które się ścierają, mogą spowodować, że materiał odkształci się, a stad już bardzo blisko do utraty całej urody w naszym ubraniu.

Są to podstawowe elementy, na które warto zwrócić uwagę, przebierając w ofertach. Następnie można przejść do wybrania odpowiedniego modelu, długości i koloru wełnianego płaszcza damskiego.

Możesz również polubić

11 komentarzy

 1. Barbara

  Od dawna marzy mi się porządny płaszcz z wełny. Tylko taki jest godzien zakupu.

 2. lukaszmakeup.pl

  Ja mam płaszcz sprzed 5 lat i dwa sprzed dwóch lat ;p

 3. My Strawberry Fields

  Bardzo faje podpowiedzi! Od paru lat dużo większą wagę przywiązuje do składów ubrań, które kupuję i widzę niesamowitą zmianę. Lepiej wyglądają, dużej zachowują kształt i są takie cieplutkie!

 4. Kinga K.

  Raczej nie noszę płaszczy, lekka kurteczka mi wystarcza 🙂

 5. Chocolade

  Nigdy nie miałam takiego płaszcza 😉

 6. Ania

  Moja mama całe życie pracowała w zakładzie krawieckie i zawsze mnie uczyła z jich materiałów płaszcze kupować. Także na tym się znam i wiem który dobry 🙂 i taki też sobie kupiłam 🙂

 7. Dorota

  Kiedyś miałam taki porządny płaszcz, kupił mi były mąż. Niestety, to było dawno. Cena przerastała moją wypłatę, w tej chwili mogę pomarzyć 😉

 8. SYS

  Mam w szafie jeden płaszcz z wełny. Lata temu uszyła mi go babcia. Trzymam go, bo zawsze warto mieć takie okrycie np do sukienki. No i mam do niego ogronby sentyment 🙂

 9. madziakowo

  wszystkiego dobrego w nowym roku::)

 10. Malwina

  A ja na zeszłoroczne zimne kupiłam płaszcz w chatity stopie. Jest porządny A cena była niższa niż w standardowych sklepach i jeszcze organizację charytatywną wsparła. 😉

Dodaj komentarz