Bio środki czyszczące Mr. Wipes

Bio środki czyszczące – czy warto ?

Kiedyś kupując środki czystości do domu, często sugerowałam się niską ceną. Nigdy nie przywiązywałam tutaj jakiejść większej uwagi do składów. Dopiero od jakiś dwóch lat, staram się sięgać po te bardziej przyjazne środowisku. Zrozumiałam, że taka niewielka zmiana może w przyszłości zaowocować. Panująca susza (w moim regionie niestety jest) dodatkowo zmusiła mnie do większego oszczędzania wody. I tak oto zdarza mi się, wylać na wodę trawę po kąpieli a nawet po myciu naczyń. Staram się wtedy nie wylewać chemii, a wybrać już taką która ma lepszy skład dla środowiska. Ktoś może się śmiać, ale taka woda trawie od czasu do czasu nie zaszkodzi. A ja mogę się cieszyć kawałkiem normalnej trawy, a nie spaloną ziemią. Wracając do sedna wpisu, dziś chciałam Wam powiedzieć o dwóch produktach, które znalazły się z pakiecie startowym Farmasi, jaki kupiłam jakiś czas temu. Są to chusteczki czyszczące oraz płyn do mycia naczyń. W swojej ofercie, marka a konkretnie Mr. Wipes ma cały szereg chemii bio : środki czyszczące, środki piorące itp.

Mr.Wipes Easy Clean BIO Chusteczki Czyszczące O Zapachu Cytrynowym

Zacznijmy od tego, co mnie najbardziej zaintrygowało. Cena chusteczek jest dla mnie trochę za duża, jednak w promocji nie wychodzi już tak źle. Użycie samych chusteczek, w pełni mnie zadowoliło. Cieszę się, że mogłam spróbować ich płacąc za pakiet niewiele, bo tak nie wiem czy bym kupiła w ciemno. Chusteczki są grubsze, nie rwa się i łatwo wyciąga się je z opakowania. Ochronna naklejka , jest wykonana z nieco twardszego plastiku, przez co chusteczki nie wysychają. Ilość płynu jaką są nasączone jest idealna. Nie za mokre, nie za suche. Chusteczki w użyciu są takie jak powinny być, porównywalnie nieco lepsze od typowo dostępnych w sklepie. Mają dosyć mocny cytrynowy zapach, który znika po jakimś czasie. Wszelkie brudy czyszczą bez problemu, jedną chusteczką można wyczyścić dosyć sporą powierzchnię. Osobiście uważam, że jakość chusteczek jest świetna, cena niestety dla mnie za duża. Warto wziąć pod uwagę, skład chusteczek, który jest lepszy od zwykłych chusteczek czyszczących.

Mr. Wipes BIO PŁYN DO ZMYWANIA NACZYŃ

W przypadku tego produktu, również miałam nieco mieszane uczucia, jak zobaczyłam cenę. W promocji z rabatem, można kupić go za około 14 zł. To trochę dużo, jak na 300 ml płynu do naczyń, który w każdym gospodarstwie domowym, szybko znika. Przyznam, że zupełnie zmieniłam swoje zdanie, gdy zaczęłam stosować ten płyn. Producent zaleca rozpuszczenie około 5ml w 3 litrach wody. Ja akurat w ten sposób go nie stosowałam. Po prostu nie mam warunków ani miejsca, żeby płukać naczynia w wodzie. Zawsze robię to pod cienkim strumieniem wody. Od lat jednak stosuje pewien patent, który w przypadku tego płynu do naczyń spisuje się znakomicie. Po prostu rozcieńczam płyn do naczyń i przelewam do do butelki z spryskiwaczem. I zamiast na gąbkę, psikam nim naczynia. Dzięki temu, zaoszczędzam nieco pieniędzy. A przekonałam się nie raz nie dwa, że zdarzało mi się użyć za dużo płynu. I tak jest właśnie w przypadku tego płynu, jest gęsty i bardzo wydajny i wręcz konieczne jest jego rozcieńczenie. Z butelki 300 ml, zyskuje 2 litry bardzo dobrej jakości płynu do naczyń. Płyn świetnie pachnie, robi co należy a przy tym nie wysusza dłoni. I tutaj powiem szerze, że taką wodą z mycia naczyń, czasem podlewam trawę. Myślę, że wrócę do tego płynu i szczerze go polecam.

Tutaj możesz się zarejestrować w sklepie i kupować po cenie konsultanta z -23% zniżką

11 komentarzy

Dodaj komentarz