Dlaczego warto pozycjonować swojego bloga ?

pozycjionowanie

Pozycjonowanie stron – o co w tym chodzi ?

Pozycjonowanie – czym było dla mnie kiedyś. Gdy założyłam swojego bloga w 2009 roku, mało kto słyszał o czymś takim jak pozycjonowanie stron. Ta branża dopiero co się rozwijała, na coraz to zwiększające się zapotrzebowanie twórców stron internetowych na większą widoczność w sieci. Obecnie nie da się zliczyć ile jest witryn internetowych, a nawet chociażby zwykłych blogów. To normalne, że każdy z nas chce dotrzeć z treścią do większego grona odbiorców. Dlatego też, pojawiła się branża, która ułatwia to osobą, które nie są ,,specami od internetu”. I dziś opowiem Wam co nieco o pozycjonowaniu stron, nie mową speców z branży informatycznej, ale prostym językiem, który mam nadzieję, że zrozumiecie. Zacznijmy sobie od prostej definicji pozycjonowania a jest to :

Pozycjonowanie – to szereg czynności, które można zrobić, alby ułatwić innym znalezienie strony/bloga w internecie

Pozycjonowanie strony/bloga – dlaczego warto ?

Prawie każdy wieloletni twórca strony internetowej czy też bloga, spotkał się z momentem w którym zauważył, że nie dociera do czytelników, tak jak kiedyś. Na to, ma wpływ wiele czynników. Zaczynając od coraz to bardziej rosnącej konkurencji, poprzez nie właściwe prowadzenie strony. Niestety, nie wystarczy tutaj, tworzyć ciekawe treści, aby zyskać na popularności. Trzeba mieć choć małe pojęcie o pozycjonowaniu i SEO lub powierzyć to zadanie specjalistom, takim jak chociażby https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/.

Osoby takie jak ja, które mają ogólne wiedzę o prowadzeniu strony, niestety nie zdołają osiągnąć samemu takich efektów jakie można zyskać z pomocą specjalistów. Możemy pewne rzeczy zrobić sami i w pewnym stopniu poprawić swoje osiągi. Nie ukrywam jednak, że pewne rzeczy w pozycjonowaniu, mogą zrobić tylko osoby które przeszły odpowiednie szkolenie i mają odpowiednie narzędzia. Istotnym czynnikiem w widoczności jest SEO i pisanie w taki sposób, aby być ,,przyjaznym” dla różnych algorytmów google. Algorytmy to nic innego jak programy które mają w sobie co nieco sztucznej inteligencji i mogą sprawdzić setki stron na raz. Są one niezbędne aby uporządkować te miliony stron internetowych w taki sposób, aby nam ludziom łatwiej było znaleźć w sieci to czego potrzebujemy. Dlatego warto zrobić choć trochę więcej ponad prowadzenie strony/ bloga aby zyskać.

Co każdy z nas może zrobić dla polepszenia widoczności strony w internecie ?

 • Podążać za trendami i pisać na tematy chwytliwe na które w danym momencie istnieje zapotrzebowanie lub pisanie o rzeczach unikatowych
 • Dodawać link do swojej strony do różnych : baz linków, katalogów, innych blogów i stron, forach internetowych i grupach wsparcia. Oczywiście z zachowaniem kultury i nie spamowaniem w komentarzach na stronach gdzie tego sobie nie życzą. Im więcej źródeł z których można trafić na naszą stronę, tym lepiej.
 • Pisanie teksów o dobrej jakości i dobrze widocznej dla wyszukiwarek. Liczy się tutaj ogólny zarys tekstu jak i jego długość. Teksy powinny być napisane w ciekawy i wyczerpujący sposób.
 • Warto tutaj pamiętać o słowach kluczowych w tekście. (słowa kluczowe są to frazy słowne, które są obecnie popularne i poprzez algorytm jego wyszukiwanie w internecie jest lepsze). Są stworzone ku temu strony. W sieci można znaleźć wyszukiwarki słów kluczowych.
 • Pisanie w sposób poprawny HTML. Warto unikać błędów w postaci braku dodawania nagłówków, czy też zbytnim zaśmiecaniem strony zbędnymi rzeczami, które spowalniają uruchamianie strony.
 • Przeprowadzenie audytu SEO. Możemy skorzystać z darmowych audytów, ale szczerze radzę skorzystać z ofert specjalistów. Dzięki audytowi i analizie naszej witryny internetowej, dostaniemy szczególny raport. Raport ten będzie świetnym krokiem do prowadzenia strony w poprawy sposób, który zwiększy nasze osiągi w sieci.
 • Reklama witryny internetowej. Jest to dobre rozwiązanie, niestety nieco kosztowne. Można wykupić reklamę na własną rękę lub powierzenie jej komuś, kto się zna i stworzy reklamę w taki sposób aby jej zasięg był jeszcze większy.
 • Obecność w social mediach. Jest to teraz niezbędne, zwłaszcza dla blogerów. Tworzenie relacji z czytelnikami, ma pozytywne odzwierciedlenie w statystykach strony.

Pozycjonowanie stron – a jakie są Wasze metody ?

Przeczytaj również :

Możesz również polubić

2 komentarze

 1. jagglam

  Na pewno warto pozycjonować i przynosi to korzyści 😉

 2. Podsumowanie Lipiec 2020 — Naturalnie Piękna

  […] Dlaczego warto pozycjonować swojego bloga ? […]

Dodaj komentarz