Stół do kuchni – jaki wybrać ?

Stół do kuchni to więcej niż zwykły mebel

Stół do kuchni, jest jednym z tych mebli, które mówi dużo o mieszkańców domu. Wydawać by się mogło, że służy tylko do spożywania posiłków. A jednak, w niektórych domach jest niczym centrum dowodzenia. W małych mieszkaniach, przejmuje funkcję jadalni, miejsca pracy a nawet zabaw. To takie serce domu, gdzie rodzina spotyka się na wspólnych posiłkach i może cieszyć się sobą. Dlatego też wybór nie jest taki łatwy jak się wydaje. Ten mebel będzie ważną częścią domu.

Stół do kuchni – jaki najlepiej wybrać ?

Gdy urządzamy kuchnię i wybieramy meble, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze, wielkość pomieszczenia. Po drugie jaką funkcję będzie pełnił w domu. Po trzecie własny gust, a nawet budżet jaki przeznaczamy na zakup nowego mebla. Po czwarte i niezwykle istotne, ile osób będzie z tego stoły korzystało.

W wyborze warto wziąć pod uwagę fakt, że jest to mebel na lata i warto w niego zainwestować. Jest to też mebel, który jest używany codziennie nawet kilkukrotnie. Nie zapominajmy o tym, by pasował do reszty otoczenia i po prostu dobrze wyglądał.

Stół do kuchni

stół do kuchni przykładowe propozycje

Kilka cennych rad w wyborze stołu do kuchni

 • W pomieszczeniach małych, mogą się spisać stoły okrągłe. Najlepiej w komplecie z krzesłami, które całkowicie można schować pod stół. To pozwoli na zachowanie większej wolnej przestrzeni.
 • Gdy posiadamy stół także w jadalni, stół w kuchni nie musi być tak samo wielki. Może pełnić funkcje gdzie będziemy spożywali śniadania czy też kolacje. Do obiadów rodzinnych lepiej zasiąść w dużym stole w jadalni.
 • W przypadku, gdy na co dzień zasiadamy w mniejszym gronie do stołu, a zdarza się mieć większą liczbę gości, doskonałym rozwiązaniem są stoły rozsuwane. Dzięki nim, na co dzień mamy więcej przestrzeni, a gdy tylko tego potrzebujemy stół może pomieścić większą ilość osób.
 • Gdy stół służy też do przygotowywania posiłków, powinniśmy się kierować jego wytrzymałością. Bardziej odporne na zarysowania i gorąco blaty, pozwolą cieszyć się meblem dłużej.
 • Gdy do stołu zasiadają też dzieci. Lepiej wybrać stół nieco niższy, aby dzieciom było wygodniej. Nie zapomnijmy również aby mebel był bardziej odporny na zarysowania i łatwy w czyszczeniu.

A wy jaki stół do kuchni macie ?

4 komentarze do “Stół do kuchni – jaki wybrać ?”

 1. Cenne rady, tym bardziej,że dziś jest duży wybór.
  Ja swój sosnowy, prostokątny stół kupiłam w Cepelii.Najpierw stał w kuchni w bloku i zajmował sporo miejsca, teraz stoi w kuchni mojego małego domku. Paradoksalnie kuchnię w bloku, jak na małe mieszkanko miałam piękną i ta w domku jest niedużo większa. Myślałam o mniejszym stole, ale ten który mam jest ciągle w dobrym stanie.A meble drewniane sporo kosztują.
  Masz rację,że sprawę trzeba dobrze przemyśleć pod różnym kątem.Dziś w jadalni mam duży stół i zastanawiam się po co mi taki duży, zajmuje mnóstwo miejsca,a na co dzień nie jest nam to niezbędne.Taki paradoks.
  A przy okazji- dawniej w naszym małym “salonie” musiałam posadzić sporo osób, czasami było tak,że miejsca siedzące były na podłodze,a talerzyk w dłoni i nikt nie narzekał. Dziś goście siedzą wygodnie przy zastawionym stole,a miny mają skwaszone.Ale to już zupełnie inna historia.
  Przy okazji, bardzo lubię stoliki kawowe. Jeszcze w lutym widziałam w naszych meblowych mnóstwo przeróżnych stolików. Kiedy znieśli obostrzenia znowu sobie przypomniałam o stoliczku i okazało się,że wybór jest mały, a ceny tego co dostępne zawrotne. Oczywiście można by zamówić w internecie,ale ja lubię wszystko obejrzeć i dotknąć przed kupnem.
  Pozdrawiam serdecznie

 2. Pingback: Podsumowanie Lipiec 2020 — Naturalnie Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *