Powrót do szkoły 2020

Powrót do szkoły – teraz jest zupełnie inny

Rok 2020, zostanie w naszej pamięci na długo. Tak jak nigdy, wiele z nas wyczekuje powrotu do szkoły czy też przedszkola. Ja już nie jako uczeń, ale rodzic patrzę na to z zupełnie innej perspektywy. Z nutką melancholii wspominam ten okres kiedy to już wakacje dobiegały końca i czekałam już na powrót do szkoły. Planowanie wyprawki sprawiało mi zawsze wielką frajdę. Teraz na szczęście, możemy zrobić to wygodnie w domach, kupując przez internet. Mamy też więcej możliwości, które warto wykorzystać.

Artykuły szkolne – na co warto postawić ?

Wybierając artykuły szkolne do wyprawki, warto sugerować się dobrą jakością i przystępną ceną. W dobie gdy ciągle panuje kryzys związany z wirusem, najlepiej wybierać spośród Polskich marek. W ten sposób spieramy naszą gospodarkę.

10 Polskich Marek producentów artykułów szkolnych, papierniczych i biurowych

 1. STARPAK to marka artykułów szkolnych, biurowych i prezentowych. Wśród nich znajdziemy również zabawki plastyczne
 2. BENIAMIN marka oferuje szrek artykułów do nauki jak i zabawy. Popularnością cieszą się gry edukacyjne jak i produkty na licencji Disnea.
 3. ST -MAJEWSKI to marka znana od lat, zasłynęła z produkcji ołówków. Dziś jet jednym z większym dystrybutorem produktów artykułów szkolnych takich. Znajdziemy wśród nich między innymi piórniki , plecaki, mazaki, plastelinę. Najbardziej znane są produkty Bambino
 4. ASTRA S.A. to marka z tradycją, ciesząca się popularnością również za granicą. Wśród najbardziej znanych produktów znajdziemy : plastelinę, modelinę czy też farby.
 5. INTERDRUK jest przedsiębiorstwem zajmującym się poligrafią usługową oraz produkcją artykułów biurowo-szkolnych. Najbardziej popularne są stylowe zeszyty szkolne w różnych formatach i wzorach
 6. OTOCKI to Polska marka która zajmuje się produkcją farb plakatowych. Oprócz tego marka produkuje gliny rzeźbiarskie.
 7. RYSTOR to marka której symbolem są pisaki kreślarskie. Obecnie firma jest jednym z największych w Europie producentem i dystrybutorem piór i wkładów żelowych.
 8. YEEPSPORT jest to jedna z najdłużej działających Polskich marek plecaków szkolnych jak i piórników, worków na obuwie i teczek.
 9. KOMA-PLAST polska marka z tradycją w której ofercie znajdziemy : plastelinę, modelinę, zeszyty papierów kolorowych i kredki.
 10. BIURFOL jest producentem gównie produktów biurowych. Wśród produktów znajdziemy również różnego rodzaju teczki, segregatory, skoroszyty i okładki na książki czy też dokumenty.
Powrót do szkoły

Powrót do szkoły w nowej rzeczywistości

Powrót do szkoły nie będzie łatwą sprawą. Dzieci i młodzież muszą nauczyć się nowych zasad w trosce o swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Pandemia wirusa ciągle trwa i nie powinnyśmy o niej zapominać.

Idąc ponownie do szkoły, musimy być świadomi zagrożenia ale równocześnie nie zapominać o kontaktach z rówieśnikami. W ostatnim czasie zrozumiałam jak bardzo ważny jest realny kontakt z innymi ludźmi. To kontakty między ludzkie są potrzebne, aby zachować zdrowie psychiczne i prawidłowy emocjonalny rozwój.

Powrót do szkoły 2020 to przede wszystkim czas, aby wyrobić w sobie na stałe nawyki dbania o higienę osobistą. Wyrobienie ich, może być kluczowe dla nas wszystkich.

A czy Wy lubicie przygotować się do szkoły ?

Możesz również polubić

2 komentarze

 1. Dorota

  Ja już swoją szkołę skończyłam w tym roku, najmłodsza wnuczka zacznie za rok 🙂 Oby już się skończyła ta historia z wirusem, zwariować można…

 2. Agata Bednarek

  Moja mama jest nauczycielką i ma nadzieje, że bedzie to wyglądalo normalnie 🙂 Nauczanie przez internet było dla niej koszmarem ;p

Dodaj komentarz