Recenzje

Żel do masażu z kasztanowcem zwyczajnym Dr. C. Tuna

Żel do masażu – czy aby na pewno ?

Szczerze mówiąc, kupując ten żel do masażu w pakiecie startowym Farmasi, spodziewałam zupełnie czegoś innego. Wzięłam może nazbyt dostanie słowo ,,masaż” i miałam tutaj na myśli, długi relaksujący masaż. Owszem żel do masażu jest, ale bardziej bym go określiła jako masaż leczniczy. Nie zapewnia poślizgu dosyć szybko wsiąka w skórę. Daje efekt delikatnego chłodu, który może relaksować lub koić ból po urazach. I tutaj pod tym kątem, ten żel sprawdza swoje zadanie. Można nim wymasować obolałe nogi, po długiej wycieczce. Można zastosować go przy przesileniach i obolałych mięśniach.

Co mówi producent o żelu do masażu ?

Balsam z kasztanowca – Podwójny Efekt Relaksująco-Kojący Żel do masażu zawiera ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego, dziurawca i mięty pieprzowej, mentol, ekstrakt z arniki, rozmarynu i olejki eteryczne. Wspomaga relaksacyjny masaż. Ekstrakty z kasztanowca i dziurawca przynoszą ulgę i natychmiastowe odprężenie napiętym mięśniom. Olejek z mięty pieprzowej i mentol mają działanie odświeżające i relaksujące a arnika i rozmaryn nawilżają skórę, zapewniając jej doskonałą pielęgnację. (skopiowane ze strony producenta)

Moje niecodzienne zastosowanie

Nie wiem co mi przyszło do głowy, żeby zastosować żel na głowę. Zdarzało mi się w celu porostu włosów stosować amol a nawet maść końską. Spojrzałam na skład i stwierdziłam, ze bogactwo ekstraktów+efekt chłodzący może się spisać na mojej głowie. I tak żel mieszam z olejem z migdałków oraz odrobiną aloesu. Mieszaninę nakładam na salp na około pół godziny przed myciem. Taka ,,maseczka” przyjemnie chłodzi i pobudza krążenie skóry głowy. Nadaje się bardzo dobrze, na porost włosów. Po około miesiącu stosowania co drugie mycie włosów,widać pierwsze efekty. Pojawiło się dużo nowych małych włosków, a same włosy na długość przybrały o około prawie 2 cm w miesiącu, dla mnie to świetny wynik. Jednak puki co, teraz dam trochę skórze głowy odpocząć od żelu do masażu. Mam zamiar powtórzyć kurację, za jakiś czas. Tak stosowany kosmetyk mnie nie uczulił, nie podrażnił. Jednak zanim zaczęłam kurację, zrobiłam próbę uczuleniową.

Czy Wam też zdarza się stosować podobne specyfiki na skórę głowy ?

3 thoughts on “Żel do masażu z kasztanowcem zwyczajnym Dr. C. Tuna

  1. “Nie wiem co mi przyszło do głowy, żeby zastosować żel na głowę” – uśmiałam się przy tym 😀
    Jestem zdania, że kosmetyki powinny być stosowane tak, jak zapewnia to skład i konsystencja, a nie frazy producenta. Inaczej “kremy 70+” używałyby tylko nasze babcie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.