Kampania reklamowa – czy warto zainwestować ?

Zasięgi spadają, spada i motywacja….

Bloguje już szmat czasu, doświadczyłam już nie raz spadków zasięgu na blogu. Czasem niestety bywa tak, że siła wyższa (czytaj algorytm google) postanowi wyrzucić stronę gdzieś w czarną dziurę. Wtedy zasięgi spadają na łeb na szyję i ciężko odbudować na nowo cały trud pracy, jaki włożyło się w prowadzenie własnej witryny. Wtedy spada również i motywacja, wiele osób zamka swoje blogi, bo przyznajmy szczerze, odbudowa zasięgów nie jest łatwa.

Kilka lat temu taki bam, trafił większość blogów z mojej dziedziny. Dzieje się tak z różnych czynników, a głównym z nich jest duża konkurencja. Blogów typu beauty, jest tysiące i wręcz niemożliwe jest aby wszystkie strony piszące o podobnym temacie były na pierwszej stronie wyszukiwania. Tutaj potrzeba nie tylko umiejetnego tworzenia treści, które chcą być czytane. Tutaj potrzeba również nieco znajomości SEO, a ta dziedzina dla większości twórców w sieci jest niczym czarna magia.

Kampania reklamowa

Kampania reklamowa. Czasem warto zainwestować w reklamę i skupić się na tym co się lubi

Bądźmy szczerze, SEO nie zawsze da się lubić. Pozycjonowanie swojej strony jest możliwe, ale jest to niezwykle żmudny i długotrwały proces. Chcąc nie chcą, musimy tutaj mieć jakieś pojęcie o nie tylko o tworzeniu treści ( ale i o całym tym zapleczu jakim jest SEO). Bo jeśli zrobimy sobie w tym bałagan i skupimy się tylko i wyłącznie na tym co wizualne na stronie, możemy nigdy nie zdobyć większego zasięgu strony. Czasem warto dać sobie święty spokój i powierzyć te zadanie specjaliście.

Taką inwestycją jest przykładowo wykupienie reklamy. Ale i tutaj nie wystarczy tylko kupić reklamę. Warto powierzyć te zadanie osobą, które sprawią, że ta reklama będzie bardziej skuteczna. Swojego czasu próbowałam sama na własną rękę wykupywać reklamy na Fb ( dla mnie to strata pieniędzy, myślałam że jak kliknę ,,promuj witrynę” to już będę miała reklamę z całego zdarzenia). A tym czasem, to nie takie łatwe. Bo i tutaj w tworzeniu reklam, kłania się magiczne seo. Kupno reklamy ma sens tylko wtedy, gdy jest ona dobrze zrobiona. I czasem naprawdę warto dopłacić nieco więcej i zlecić wykonanie tej reklamy komuś kto wie co i jak.

https://afterweb.pl/google-ads-adwords/ – 10 powodów dlaczego warto wybrać akurat tą formę reklamy

 1. Stworzenie skutecznej strategii działanie – czyli do kogo ma trafić reklama, aby uzyskać jak najlepsze zyski
 2. Dobór właściwych słów kluczowych – Zgodnie z tym co akurat ,,lubi” algorytm google
 3. Ciągłe kontrolowanie i monitorowanie efektów – No bo może być tak, że jednego dnia algorytmy lubią to a drugiego tamto
 4. Bieżąca optymizacja – aby reklama była jeszcze bardziej skuteczniejsza
 5. Raporty z działania – Dzięki temu wiemy jak skuteczne są nasze reklamy
 6. Błyskawiczne efekty – reklamy z AdWords trafiają od razu tam gdzie trzeba i temu są skuteczniejsze
 7. Uzyskujemy ruch na stronie taki jaki oczekujemy od osób, które są zainteresowane danym tematem
 8. Dzięki reklamie jest się wyżej na liści wyszukiwań, dzięki czemu łatwiej nas znaleźć w sieci
 9. Zyskujemy realnych i wartościowych odbiorców strony
 10. Przy tego typu reklamach, płacimy za kliknięcia w reklamę ( nie płacimy za coś co nie przyniesie efektów)

Kampania reklamowa -Inwestycja z czasem się opłaca

Jeśli zależy nam, by trafić do większej grupy odbiorców. Naprawdę warto zainwestować i nie potrzebujemy od razu milionów monet. Możemy robić to na własną rękę, co niestety nie jest takie łatwe. Tak naprawdę nie wielu blogerom czy influerą udało się uzyskać sukces bez dodatkowego wsparcia w uzyskaniu większej widoczności w sieci.

Myślę, że to poniekąd kwestia szczęścia ale i umiejętności przyciągania do siebie ludzi, ciekawej i barwnej osobowości. Niektórym z nas brakuje odwagi by być sobą, wiary we własne możliwości. Warto podążać za swoimi marzeniami ale i czasem także opłaca się sobie pomóc. Kampania reklamowa, może być dobrym pierwszym krokiem, aby trafić do większego grona odbiorców i dzielić się z nimi swoją pasją. Pamiętajmy również o tym, że reklamy to nie wszytko. Tutaj najbardziej liczy się twórca, osoba która stworzyła swoje miejsce w sieci.

Możesz również polubić

2 komentarze

 1. Kasia Motyka Kocikowa Dolina

  Znam te wszystkie bolączki i nie wiem czy mam siłę na to, by pisać pod SEO
  Wypróbowałam różne triki i mimo wszystko najmilej pisze mi się od serca 🙂

  1. Marzena

   Ja też wolę pisać od serca 😀

Dodaj komentarz