Targi wystawiennicze – na co warto zwrócić uwagę ?

Targi wystawiennicze – nie tylko dla super klienta

Targi wystawiennicze, w przeciągu kilku lat, znacznie zmieniły swój zakres działania. Jeszcze nie dawno, były uznawane dla targi typowo dla firm i potępianych większych klientów w celu nawiązania branżowych współprac. Dzisiaj na tego typu wydarzeniach, pojawia się coraz więcej zwykłych konsumentów, którzy dokonują mniejszych zakupów.

Firmy zrozumiały, jak bardzo ważny jest realny kontakt z klientem. W dobie, gdzie większość zakupów dokonujemy przez internet, taka odmiana sprzedaży jest mile widziana. Popularne stały się targi typu : kosmetyczne, rękodzielnicze, spożywcze, w stylu eco….. i wiele wiele innych. W przeciągu 10 lat, ta forma sprzedaży stała się bardzo popularna. Sama nie jednokrotnie lubię brać udział w takich wydarzeniach. Panuje na nich zawsze świetna atmosfera, a możliwość poznania przedstawicieli firm które lubię, jest dla mnie bardzo ekscytująca.

Okiem zwykłego klienta – czyli dlaczego warto pójść na targi

Udział w targach, których tematyka nam odpowiada, jest okazją do tańszych zakupów. W dodatku, wszystko co nas interesuje znajdziemy w jednym miejscu. Mamy możliwość rozmowy z przedstawicielami, którzy doradzą odpowiednio zakupy. Często jest to też okazja do zobaczenia czegoś na żywo, przetestowania i porównania z konkurentami.

Nie ukrywam, że kuszące są również promocje. Można trafić na sprzedawców, którzy sprzedają po cenach hurtowych lub robią świetne promocje, które obowiązują tylko i wyłącznie na targach. Jest to też możliwość do poznania nowych firm, chociażby przez próbki produktów, które można niekiedy dostać. Często też są organizowane ciekawe konkursy a samemu wydarzeniu towarzyszą często różnego rodzaju pokazy a nawet występy sceniczne.

Stoiska targowe – na co zwraca uwagę klient ?

Każdy z wystawców, posiada swoje własne stoisko targowe. W zależności od budżetu, jest one mniejsze lub większe. To jest taka wizytówka marki, bez niej ciężko się wbić i zostać zauważonym w tłumie konkurencji. Jedną z firm, która zajmuje się produkcją profesjonalnych różnego rodzaju form wystawy jest EXACT. I tutaj jako klient, powiem szczerze – im ciekawsze stoisko tym większe budzi zainteresowanie. Staromodny styl stoisk niczym z przygranicznego bazaru, odchodzi tutaj w zapomnienie.

Każdy szczegół ma znaczenie od ciekawej formy trybunki wystawowej, po samą ściankę a nawet taką zwykłą rzecz jak tradycyjne potykacze. Warto tutaj postawić na nowoczesność i nie zapomnieć o umieszczaniu kodów QR, dzięki nim łatwiej znaleźć markę która nas zainteresowała w sieci. Również typowe ścianki, gdzie można zrobić sobie zdjęcie, cieszą się dużą popularnością. Nie można również zapomnieć o tym, aby zagospodarować przestrzeń w taki sposób aby łatwo było przemieszczać się po niej większej ilości osób. Najważniejszą uwagę klienci zwracają na obsługę. Zaangażowanie w pracę, wiedza i uśmiech – to zawsze jest najlepszą wizytówką każdej marki.

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

8 komentarzy do “Targi wystawiennicze – na co warto zwrócić uwagę ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.