Jak zorganizować pracę zdalną w domu ?

Jak zorganizować pracę zdalną w domu

Praca zdalna na miarę naszych czasów

Jeszcze rok temu, tylko nie liczne osoby z decydowały się na pracę zdalną w domu. Dziś z przyczyn panującej pandemii, stała się nową rzeczywistością dla wielu osób na świecie. Dla jednych taka forma pracy jest niczym jak zbawienie, dla innych wręcz odwrotnie – stała się utrapieniem. Bez względu na wszystko, wielu z nas musi się nauczyć pracować na nowych warunkach. W dużym stopniu zależy od nas, czy nowy rodzaj pracy będzie dla nas bardziej komfortowy.

Jak zorganizować sobie pracę zdalną w domu ?

Czas pracy

Wykonywanie pracy w domu, powinno odbywać się na podobnych zasadach jak tej po za domem. Dobrze ustalić sobie przedział czasowy, na wykonywanie pracy. Najlepszymi godzinami są godziny poranne, kiedy nasz organizm jest najbardziej wypoczęty. Nie powinno się zbytnio mieszać ze sobą obowiązków domowych z tymi z pracy, może to skutkować rozkojarzeniem i mniej efektowną pracą. Można pracę podzielić na kilka etapów, w taki sposób by pracy poświęcić należytą uwagę

Przestrzeń do pracy

Przestrzeń do pracy nie powinna rozpraszać. Dobrze w miarę możliwości, aby pracę wykonywać w przeznaczonym do tego pomieszczeniu lub wtedy gdy nikt nam nie przeszkadza. Warto również zadbać o porządek, który pomoże w lepszej organizacji pracy.

Wygodny fotel biurowy obrotowy

Ważną postawą pracy zdalnej w domu, jest wybór wygodnego fotelu. Nie tylko do pracy przy komputerze, ale i takiej która wymaga dłuższego siedzenia. Wygodny i dobrze wyprofilowany fotel, ma lepszy wpływ na kręgosłup, który przy tego typu pracy może się przeciążać. W dodatku wygodne siedzenie, działa korzystnie na komfort pracy, który jest niezwykle ważny.

Wygodny fotel biurowy obrotowy, może również wyglądać stylowo. Nie koniecznie musi kojarzyć się pracą biurową. Może spełniać swoje funkcję i równocześnie świetnie komponować się w wystrój domowego wnętrza.

Regularna aktywność fizyczna

Bardzo wiele może przynieść korzyć regularna aktywność fizyczna. Regularne przerwy na kilkominutowe ćwiczenia, zwiększają efektywność pracy. Są również korzystne dla naszego zdrowia. Organizm bardziej się dotlenia, mięśnie nie ulegają tak dużemu zwiotczeniu jak w przypadku ciągłego siedzenia w jednej pozycji.

A wy jaką pracę wykonujecie ? Jak zorganizować pracę zdalną w domu – co byście mogli dodać od siebie ?

Możesz również polubić

7 komentarzy

 1. kaprysek

  Moja praca główna (praca w laboratorium) jak i praca dodatkowa (mobilna kosmetyka) niestety nie pozwalają na to żeby wykonywać je zdalnie ;(

  1. Marzena

   Przykro mi bardzo. Z drugiej strony uważam że laborantki są za mało doceniane

  2. Dorota

   Dobry fotel i organizacja czasu są bardzo ważne w codziennej pracy, także tej stacjonarnej 🙂 Mam nadzieję, że córka też przejdzie na zdalną, starsza niestety musi w ramach pracy jeździć po szpitalach i przychodniach, aż strach, bo i tak choruje.

  3. Barbara Elżbieta Łoś

   To prawda, że pracując nawet w domu nie wolno zapominać o odpoczynku.

 2. lukaszmakeup.pl

  Ja bym się odnalazł w takiej pracy 😀

 3. Kathy Leonia

  ech ja niestety nie pracuję zdalnie… muszę być na miejscu

 4. Kathy Leonia

  ja niestety muszę być w pracy… nie da rady online ech

Dodaj komentarz