WMS – czy będzie przyszłością w naszych domach ?

WMS co to takiego ?

Skrót WMS pochodzi z języka angielskiego i oznacza ,, Warehouse Management System” czyli Magazynowy system informatyczny. W prostym słowa znaczeniu, jest to system informatyczny, dzięki któremu możemy w łatwy sposób kontrolować to co znajduje się w magazynie. Dzięki takiemu oprogramowaniu łatwo rozporządzamy zawartością magazynu w najbardziej efektowny sposób, aby zminimalizować straty. Tego typu rozwiązania, są stosowane już od około 40 lat, przez wiele firm na świecie. Dzięki nim, wszystko funkcjonuje jak należy. W wielkich magazynach, często systemy WMS sterują wszystkim i są w pełni zrobotyzowane. W taki sposób, że wszystko może działać praktycznie samo, z niewielkim nadzorem człowieka.

Moja pierwsza wyprawa do prawdziwej fabryki

Wracając myślą do dawnych lat, jako dziecko odwiedziłam kiedyś słynne Mokate w Ustroniu. Zostałam oprowadzona po całej fabryce. Najpierw jednak kazali ubrać się w fartuszki, założyć rękawiczki ( były za duże i śmiesznie wyglądałam). Pamiętam jak dziś, jak wielkie wrażenie zrobiła na mnie zarówno hala produkcyjna jak i magazyn. Byłam naprawdę zaskoczona, jak oni to wszystko ogarniają i wiedzą, które produkty zostały zrobione wcześniej, które później. Co kiedy ma opuścić magazyn, gdzie co się znajduje. Tak naprawdę, przy tak dużej produkcji, mało który człowiek, nie zdoła wszystkiego zapamiętać. Wtedy nie wiedziałam, że miałam styczność z WMS, po prostu myślałam, że oni wiedzą wszystko i tyle

Czy system WMS może być przyszłością w naszych domach ?

Tak naprawdę, można śmiało powiedzieć, że to już pomału funkcjonuje, ale póki co nie jest tak bardzo powszechnie dostępne . Wyobraźcie sobie lodówki, które same wiedzą, kiedy coś się skończy i trzeba zamówić to w sklepie. Informują nas o dacie ważności produktów. Albo pralka, która sama nastawia pranie. Garderoba, która wie kiedy trzeba wymienić ubrania na nowe, bo już są za stare. Zupełnie tak, jak w jednym z odcinków Krecika. Kiedy to krecik odwiedza pewnego Pana, mieszkającym w domu w pełni zautomatyzowanym z przyszłości. Takie rozwiązanie póki co, jest w naszej wyobraźni. Myślę, jednak że za 100 lat a może i wcześniej, będzie codziennością, która znacznie ułatwi nam życie.

Marzena

Urodzona w latach 90. Szczęśliwa Mama dwójki córeczek. Od 2009 roku prowadzę bloga Naturalnie Piękna. Uwielbiam pisać, jest to moja wielka pasja :)

3 komentarze do “WMS – czy będzie przyszłością w naszych domach ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.