Przejdź do treści

Innowacja w domu w stylu rodziny Jetsonów

inowacja w domu

Fikcja z bajki rodziny Jetsonów staje się współczesną normalnością?

Innowacja w domu – co nas czeka ? Jako dziecko bardzo dobrze pamiętam bajkę z wytwórni Hana-Barbera, opowiadała ona przygody rodziny z przyszłości. Wesoła rodzinka mieszkała w futurystycznym domu, umieszczonych wysoko nad ziemią pośród chmur. Zadziwiające było w tej bajce wszystko, począwszy od stylu życia po gadżety i wykreowane technologie. Gdy tak myślę wstecz o tym co było a co jest teraz, można by śmiało stwierdzić, że już wiele z tych śmiesznych pomysłów istnieje dzisiaj. Jestem pewna, że ta bajka będzie nie jedną inspiracją dla współczesnego świata. I pomyśleć, że pierwszy odcinek tej bajki wypuszczono w 1962, a dziś po 59 latach, pomału możemy żyć jak Jetsonowie.

Wideodomofon z kamerą, już tak nie dziwi

Dla tych którzy nie wiedzą, czym jest wideodomofon ? Prosto wyjaśnię – Jest to po prost domofon z kamerką, która umożliwia podgląd na żywo, tego co dzieje się przed drzwiami i kto chce nas odwiedzić. Tego typu sprzęty widziałam już za granicą kilkanaście lat temu, nie były jeszcze wtedy tak bardzo popularne. Dopiero od kilku lat, stały się powszechne również w Polsce i coraz częściej są instalowane w zwykłych domostwach.

Jedną z firm, które wprowadziły tą innowację jest 5Tech, marka ta oferuje różne typy tego sprzętu. Ich zaletą jest możliwość nagrywania i rejestrowania tego co dzieje się przed frontem domu. Taki domofon, jest przydatny zwłaszcza w kamienicach, gdzie poszczególni lokatorzy mogą zobaczyć, kto dzwoni do drzwi bez schodzenia na dół ( można podglądać to co się dzieje nawet ze swojego telefonu). Jest to z pewnością świetna forma dodatkowego zabezpieczenia domu, nie raz nie dwa, zapisy z kamer z wideodomofonów, pomogły w różnych sytuacjach. W internecie aż roi się od różnych filmów spod drzwi domu, które śmieszą ale i też budzą przerażenie. Nigdy nie wiadomo kto zapuka do naszych drzwi, ani tego co może się wydarzyć przed naszym domem. Mogę przypuszczać, że za kolejne kilkanaście lat, tego rodzaju technologia, będzie standardem w każdym domu. Wystarczy nam teraz czekać, na nową innowację z bajki Jetsonów, z niecierpliwością czekam na stworzenie maszyny upiększającej.

A czy wy chcielibyście mieć wideodomofon w domu ? Czy taka Innowacja w domu jest przydatna ?

14 komentarzy do “Innowacja w domu w stylu rodziny Jetsonów”

  1. Bardzo lubiłam tę bajkę. Kiedyś sporo rzeczy, które widzieliśmy w kreskówkach i wydawały się jak z kosmosu, teraz są całkiem normalne. Świetnie, że wszystko idzie do przodu 🙂

  2. Oj tak, masz rację, żyjemy już prawie jak Jetsonowie. To jest naprawdę niesamowite. Brakuje nam jeszcze w domu tej “taśmy”, przypominającej ruchome schody, żeby nie trzeba było chodzić 😉 Wideodomofony to świetne urządzenia, chociaż akurat nam nie potrzebne, bo z okna wszystko widzę 🙂

  3. It feels like a far cry from the Jetson and still, it exists in our changing times. I don’t know if I will ever get used to video chats. A very interesting article!

  4. Pingback: Styczeń 2021 podsumowanie — Naturalnie Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.