Bufiaste rękawy – klasyk w nowym stylu

Bufiaste rękawy – gdzieś już to widziałam

Gdy myślę o bufiastych rękawach, przypomina mi się Ania z Zielonego Wzgórza. Jest to jedna z moich ulubionych powieści i myślę, że każdy z Was nią zna. Ania nieco szalona, romantyczka, której marzeniem była właśnie sukienka z bufiastymi rękawami. Jej marzenie spełnił ukochany Mateusz, dając jej wymarzoną suknię w święta. Ania szczęśliwa, założyła suknię na koncert świąteczny. Bardzo lubię również pierwszą ekranizacje przygód Ani, gdzie można było podziwiać piękne suknie i zmieniająca się modę latach 70. i na początku lat 80. XIX wieku. A tak naprawdę bufiaste rękawy, swój początek miały prawdopodobnie w epoce Renesansu. Stanowiły charakterystyczny element Sajanu, ubioru noszonego przez mężczyzn.

Bufiaste rękawy – dziś

Dziś moda na bufiaste rękawy wraca, w nieco odmiennym stylu. Fałdziste duże rękawy są ozdobą do krótkich i długich topów. Do koszulek ido letnich sukienek. Można je nosić i do codziennych stylizacji i do tych wieczornych. Trzeba jednak przyznać, że brakuje w tym wszystkim tego uroku, być może temu, że teraz żyjemy zupełnie inaczej niż kiedyś. Jednak cieszę się, że moda na ten styl wraca. Dużo inspiracji możecie znaleźć w sklepie Femmeluxe.co.uk, trzeba przyznać że różnorodność ubrań jest tam naprawdę duża.

Standardowo pokażę Wam, moje ostatnie zamówienie, w ramach blogerskiej współpracy. Cieszę się, że mogę zamówić również coś dla innych. Niestety tym razem, zamówienie nie kompletne, a ja przez nie uwagę zamówiłam jedną rzecz całkiem inną.

  • Black Long Sleeve Side Cut Bodysuit – Zoey – Te body zamówiłam przez pomyłkę. Niestety nie pasuje na mnie. Ale trzeba przyznać, że krój jest bardzo kobiecy i seksowny. Te body będzie świetnie pasowało na szczupłej osobie. Materiał ładnie przylega do ciała, jest to jednak głównie polyester.
  • Nude Zip Up Hoodie Cuffed Joggers Loungewear Set – Siby – Jest to zdecydowanie dres, który mogę polecić. Bluza nieco większa od spodni. Jest to ciepły, dobrze wykonany dres. Myślę, że siostra będzie zadowolona. Materiał to głównie bawełna z domieszką polyesteru.
  • Navy Loungewear Tracksuit Set – Maria – Jest to cienki, a zarazem ciepły dres, wykonany głównie z polyesteru. Rozmiar S, jest naprawdę mały i myślę, że będzie idealny dla siostrzenicy. Miałam już dresik z tej serii, był bardzo wygodny, dobrze przylegał do ciała.

Więcej inspiracji znajdziesz tutaj : Going Out Top / Womens Tracksuit Set / Corset Tops / Puff Sleeve Tops / Summer Tops

11 komentarzy do “Bufiaste rękawy – klasyk w nowym stylu”

  1. Bufiaste rękawy bardzo mi się podobają, ale przy mojej budowie ciała nie jestem do nich przekonana. Anię z
    Zielonego Wzgórza uwielbiam. Obejrzałabym tą starszą ekranizację, bo widziałam nowszą i wcale mi się nie podobała.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz