Ubrania w stylu boho – przegląd inspiracji

boho

Styl boho – co to takiego ?

Ubrania w stylu bohoMożna by powiedzieć, że styl boho jest jednym z najbardziej oryginalnych i swobodnych stylów w modzie. Początek tego stylu, uznawany jest wraz z początkiem ruchu hipisowskiego. Dzieci kwiaty, młodzież która chciała przeciwstawić się, wszystkiemu ze świata dorosłych. Hasła takie jak Make love, not war, ideologia która ciągle odżywa na nowo. W dobie konsumpcji, nakazów i wytycznych norm, przychodzi moment, gdy wolność i życie w zgodzie z naturą, przybiera coraz większe znaczenie. Myślę, że chyba każdy z nas zna styl boho, tą swobodę a zarazem ekstrawagancje. Połączenie mnóstwa barw z swobodą surferów i oryginalnością bohemy. W stylu boho-chic, najbardziej charakterystyczne są luźne fasony, długie sukienki, połączone z barwnymi wzorami czy też kwiatowymi motywami.

Ubrania w stylu boho- przegląd inspiracji

Be A Boho Lady

boho dresses

Styl boho – nie jedno ma imię

Styl boho jest bardzo zróżnicowany, pozwala podkreślić swój charakter jaki swoją kobiecość. Długie romantyczne zwiewne sukienki, pełne słońca i kolorów. Jest to idealny styl, zwłaszcza na lato, kiedy pozwalamy sobie na większą swobodę i luz. W tym roku, styl boho powrócił znów do łask. Przyznam, że się nie dziwie, chyba każdy z nas szuka jakiejś radości, swobody i poniekąd ucieczki od problemów obecnego świata, a zwłaszcza z tym jaki efekt przyniosła pandemia. Mam nadzieję, że ten styl odnajdzie swoje odzwierciedlenie nie tylko w ubiorze, ale w większym poszanowaniu do natury jak i znalezieniu takich życiowych wartości, jakich nie da się kupić pieniędzmi. Peace and Love ! Przedstawione powyżej zdjęcia ubrań pochodzą ze sklepu www.newchic.com , są to tylko niektóre z propozycji na które warto zwrócić uwagę.

A wy odnajdujecie się w stylu boho ? Bo ja tak !

22 komentarze do “Ubrania w stylu boho – przegląd inspiracji”

  1. Styl świetny dla mnie, ale bez sukienek, tych po prostu nie noszę, zawsze jednak mogą być jakieś szalone spodnie, odjechane bluzki, tuniki, to właśnie coś co daje dużo swobody i pozwala na kolor, a to ważne, nienawidzę “stulidupkowatych” kostiumików.

  2. Oj tak, uwielbiam ten styl, ale wszystkiego też nie nałożę. Mam kilka sukienek i kapeluszy w których dobrze się czuje. Mieszkanie tez mam częściowo w boho uzadzone 🙂

  3. Bardzo podoba mi się styl Boho. Uwielbiam zwiewne sukienki w kwiaty. Czuję się w nich swobodnie I niezwykle kobieco.🙂 Cieszę się, że wraca do łask.

  4. This must be my style! A coworker had on that dress in the first pic today. Oh, a sign of spring at last! I love the sunflower dress! Actually, where I am in the mid-west..a long time place to go is the Bohemian Cafe. Also one of my favorite books is Bohemian girl which is actually a story of a girl on the prairie at the end of the American Civil War who is sold by her father to an old Indian. Somehow she flies away in a balloon but along the way all sorts of adventure she gets into.

  5. Bardzo spodobał mi się ten soczysty kolor żółtego i te spodnio-spódnica. To taki mój styl zdecydowanie. Ze względu na to, że ja jestem sroczką, brakuje mi tu elementów mieniących na bluzkach. Ale spódnice i spodnie są ok 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *