Tradycyjne ogłoszenia w nowoczesnym wydaniu

Każde miejsce ma swój sposób na reklamę

Ogłoszenia, jakie spotykamy na ulicach, powinny być dobrze przemyślane. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać kto ma być potencjalnym klientem. W dużych miastach, z pewnością królują duże i krzykliwe reklamy. Które mimowolnie, przyciągają wzrok i je czytamy i zazwyczaj idziemy dalej, zapominając o reklamach. Gdzieś tam w podświadomości, zostaje obraz i uczucie z nim związane. Przeglądając na spokojnie ponownie takie same reklamy w innych warunkach, wywołują na nas zupełnie inne uczucie i sprawiają, że jesteśmy nimi bardziej zainteresowani. To takie trochę działanie podprogowe na nasz umysł, nie do końca uczciwa reklama, bo działa na nas wbrew naszej woli. Charakterystyczne symbole, światło, obrazy i dźwięki. Idąc ulicą to wszystko do nas w jakimś stopniu dociera, mimo że nie zwracamy na takie reklamy uwagi.

W mniejszych miejscowościach, typowo turystycznych, zmienia się charakterystyka reklam. Ruch pieszych jest wolniejszy, jest mniej ludzi i łatwiej skupić się na tym, co nas otacza. W takich miejscach, o dziwo bardziej interesujemy się małymi reklamami. Takimi, które możemy spokojnie przeczytać i zawierają więcej informacji lub szczegółów. To zmienia zupełnie funkcje przekazu, nie liczy się pierwsze wrażenia, ale to co przyniesie ze sobą potem. Do tego celu bardzo dobrze spisuje się gablota na ogłoszenia, wystawiennicza w której można umieścić wiele informacji i szybko je zmieniać. Cenią je zwłaszcza ludzie którzy nie mają potrzeby spoglądania co chwilę na ekran swojego smartfona.

Teraz to trzeba umieść ,,wystawić się do ludzi”

W obecnych czasach, ogłoszenia które wystawiamy na zewnątrz, mają znów większy potencjał. Zmieniające się co chwile wymogi i obostrzenia związane z pandemią, szerzą dużą dezinformację. Tak naprawdę nigdy nie mamy do końca pewności, czy lokal lub inna instytucja jest otwarta czy też nie. Jesteśmy w tak zwanej kropce, przyjeżdżając do innej miejscowości, musimy zazwyczaj na bieżąco podejmować decyzje – ciężko coś zaplanować.

I tak z reklamą musimy wyjść do ludzi, a najlepiej do tych co są dookoła nas. Niezawodne są media społecznościowe, tutaj możemy informować na bieżąco naszych klientów o wszelkich zmianach. Warto nie zapominać również, o tej całej grupie ludzi, którzy nie korzystają z mediów społecznościowych lub takich do których jeszcze nie dotarliśmy. W tym celu najlepszym rozwiązaniem są gabloty wystawiennicze stawiane na zewnątrz lokalu lub punktu usługi. Przechodzień może spokojnie zapoznać się z ofertą lub menu restauracji. Teraz tego typu przekaz jest bardziej ceniony, tym bardziej że nie zawsze możemy wejść do środka lub możemy wiać rzeczy tylko na wynos.

Jestem pewna, że wszyscy czekamy aż będzie nam się żyło wszystkim łatwiej, tego życzę i sobie i Wam

Możesz również polubić

6 komentarzy

 1. Królowa Karo

  Psychologowie już zdefiniowali takie zjawisko jak „ślepota reklamowa”. Dotyczy to reklam online ale i tych w przestrzeni – jeśli jest ich dużo i atakują nas z każdej strony, mózg po prostu wyłącza się i przestajemy je zauważać. Więc z tą reklamą, co za dużo to nie zdrowo.

  1. Marzena

   Racja, mam wrażenie że wszyscy od tych reklam trochę głupiejemy

 2. Venus

  To prawda trzeba dostosować reklamę do miejsca. Ale ostatnimi czasy dość sporo reklam jest zbyt nachalnych

 3. Dorota

  Oj tak! Teraz to największy okres niepewności. Ciężko cokolwiek się dowiedzieć.

 4. Una

  Taka gablota, czy konkretne miejsce, w którym ludzie zamieszczają ogłoszenia i reklamy to dobry pomysł.

  Ale w Polsce niestety prawo reklamowe to jakiś koszmarek i potworek. W efekcie całe miasta wyglądają tak, jak wyglądają – całe obwieszone szmatami o treści coraz durniejszej i wyglądzie coraz bardziej urągającym elementarnemu choćby poczuciu estetyki.
  I stąd to negatywne nastawienie do reklam…

 5. Kwiecień 2021 — Naturalnie Piękna

  […] Tradycyjne ogłoszenia w nowoczesnym wydaniu […]

Dodaj komentarz