Ubrania w kratkę – czy nadal modne ?

wzor w kratkę

Ubrania w kratkę – moda zawsze na czasie

Wzór w ubrania w kratkę jest nam znany już od wieków. Można by powiedzieć, że jest jednym z popularniejszych wzorów, które stosowane są do ozdoby ubrań i nie tylko. Kratka kojarzy nam się głównie z męskimi ubraniami, jest jednak wiele jej rodzai które są stosowane również w ubraniach dla kobiet. Trudno zliczyć wszystkie możliwe wzory i kombinacje wzorów w kratę. Można podzielić je pod względem gęstości siatki, stosownych kolorów, kąta nachylenia a także miejsca gdzie dany wzór powstał. Do najpopularniejszych wzorów możemy zaliczyć :

  • Krata Vichy ( popularny wzór angielski, jest to wzór regularny składający się z naprzemiennych kolorów linii o takiej samej grubości, kontrastujących ze sobą)
  • Tartan ( typowy szkocki wzór, jest to wzór w którym również linie kontrastują ze sobą, mogą być jednak różnej grubości)
  • Pepitka ( wzór bardziej kobiecy, składa się z dwóch kolorów wielokątów o nieregularnym ząbkowatym kształcie, stosowane naprzemiennie)
  • Krata Księcia Walii ( jest to skrzyżowanie najczęściej trzech kraciastych mikro-wzorów o barwie białej lub czarnej)
  • Szczeblinka ( wzór stanowi krzyżujące ze sobą cienkie linie na kontrastowym tle)
Ubrania w kratkę

Jeszcze kilka słów o zamówieniu z Femmeluxe.co.uk, zdecydowałam się na ciepłe ala flanelowe koszule ( skład: 50 poliester, 50 bawełna) jest to model Isabella – moje kolory to – różowy , liliowy , granatowy , szaro-zielony .

Koszule są ciepłe, dość grube, idealne na chłodniejsze dni. Koszule są bardzo i to bardzo wygodne. Krój koszuli over-sizowy, rozmiar M jest na mnie w sam raz, dlatego szczuplejszym osobą polecam mniejsze rozmiary.) Krój koszuli i wzór bardzo przypadł mi do gustu, myślę że to jedne z ciekawszych ubrań ze sklepu. Jakość wykonania niestety średnia, z jednej koszuli odpadł guzik ( być może jakaś felerna sztuka, bo inne są w porządku). Zamówienie doszło szybko, ubrania dobrze zapakowane. Można by powiedzieć, że cena adekwatna do jakości ubrania.

Zainspiruj się, więcej ciekawych ubrań znajdziesz w linkach poniżej

Festival Outfits / Grey Loungewear / Co Ord Sets / Bodycon Midi Dress / Milkmaid Top

7 komentarzy do “Ubrania w kratkę – czy nadal modne ?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *