Media lokalne – dlaczego warto z nich korzystać ?

media lokalne

Media lokalne – lokalne wiadomości

Wraz z rozwojem medium jakim jest internet, mamy znacznie więcej możliwości. Internet umożliwił nam bardzo wiele, dzięki niemu w prosty i łatwy sposób, możemy przekazać informacje. Niestety wiele czasopism, zwłaszcza tych małych lokalnych, nie przetrwały konkurencji jaką jest witryna internetowa. Wraz z większym dostępem do internetu, z którego korzystają ludzie w różnym wieku, zmniejszyło się zapotrzebowanie na gazety lokalne.

Dzięki witrynie internetowej możemy być na bieżąco z tym co dzieje się w danym mieście. Niestety większe strony internetowe nie zdołają przedstawić informacji z każdego miasta w polce. Dlatego szczerze polecam do zaglądania, na małe lokalne portale, zwłaszcza gdy wybieramy się na wczasy. Dla przykładu podam stronę miejską miasta Mława – mlawa.pl. Jest to idealny przykład tego, jak powinny wyglądać media lokalne.

Media lokalne – jak według mnie powinna taka strona wyglądać ?

Media lokalne muszą być przede wszystkim codziennie aktualizowane. Strona powinna być przy tym łatwa w obsłudze, przejrzysta i czytelna. Na głównej stronie, powinny znajdować się podstawowe informacje, które przydadzą się zarówno mieszkańcom jak i turystą. Ciekawa jest sekcja atrakcji, gdzie można znaleźć informacje o zniżających się wydarzeniach kulturalnych i sportowych,, jak i miejscach które warto zwiedzić. Dla mnie niezbędną rzeczą jaka powinna znajdować się na stronie, jest aktualny wykaz komunikacji miejskiej jak i plan miasta.

Dlaczego warto poznać miejsca które odwiedzamy

Każde miasto w Polsce, ma swoją historię. Niektóre miasta są zdecydowanie nie docenione pod względem jego historii jak i tego co się w nim znajduje. Większość turystów wybierających się na wczasy, decyduje się na odwiedzenie się większych bardziej popularnych miast. A tym czasem, nawet niewielkie miejscowości, posiadają swój niepowtarzalny urok. Nie musimy jechać daleko, aby zobaczyć piękną Polskę. Warto przed wyjazdem, dowiedzieć się co nieco o historii miasta i tego co się w nim skrywa. Zupełnie inaczej zwiedza się miejsce, o którym coś wiemy niż te które zwiedzamy przypadkowo. Niekiedy zwykły kamień, skrywa w sobie niezwykłą historię.

A czy wy korzystacie z mediów lokalnych ?

6 komentarzy do “Media lokalne – dlaczego warto z nich korzystać ?”

  1. Pingback: Czerwiec 2021 podsumowanie — Naturalnie Piękna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *