Media lokalne – dlaczego warto z nich korzystać ?

media lokalne

Media lokalne – lokalne wiadomości

Wraz z rozwojem medium jakim jest internet, mamy znacznie więcej możliwości. Internet umożliwił nam bardzo wiele, dzięki niemu w prosty i łatwy sposób, możemy przekazać informacje. Niestety wiele czasopism, zwłaszcza tych małych lokalnych, nie przetrwały konkurencji jaką jest witryna internetowa. Wraz z większym dostępem do internetu, z którego korzystają ludzie w różnym wieku, zmniejszyło się zapotrzebowanie na gazety lokalne.

Dzięki witrynie internetowej możemy być na bieżąco z tym co dzieje się w danym mieście. Niestety większe strony internetowe nie zdołają przedstawić informacji z każdego miasta w polce. Dlatego szczerze polecam do zaglądania, na małe lokalne portale, zwłaszcza gdy wybieramy się na wczasy. Dla przykładu podam stronę miejską miasta Mława – mlawa.pl. Jest to idealny przykład tego, jak powinny wyglądać media lokalne.

Media lokalne – jak według mnie powinna taka strona wyglądać ?

Media lokalne muszą być przede wszystkim codziennie aktualizowane. Strona powinna być przy tym łatwa w obsłudze, przejrzysta i czytelna. Na głównej stronie, powinny znajdować się podstawowe informacje, które przydadzą się zarówno mieszkańcom jak i turystą. Ciekawa jest sekcja atrakcji, gdzie można znaleźć informacje o zniżających się wydarzeniach kulturalnych i sportowych,, jak i miejscach które warto zwiedzić. Dla mnie niezbędną rzeczą jaka powinna znajdować się na stronie, jest aktualny wykaz komunikacji miejskiej jak i plan miasta.

Dlaczego warto poznać miejsca które odwiedzamy

Każde miasto w Polsce, ma swoją historię. Niektóre miasta są zdecydowanie nie docenione pod względem jego historii jak i tego co się w nim znajduje. Większość turystów wybierających się na wczasy, decyduje się na odwiedzenie się większych bardziej popularnych miast. A tym czasem, nawet niewielkie miejscowości, posiadają swój niepowtarzalny urok. Nie musimy jechać daleko, aby zobaczyć piękną Polskę. Warto przed wyjazdem, dowiedzieć się co nieco o historii miasta i tego co się w nim skrywa. Zupełnie inaczej zwiedza się miejsce, o którym coś wiemy niż te które zwiedzamy przypadkowo. Niekiedy zwykły kamień, skrywa w sobie niezwykłą historię.

A czy wy korzystacie z mediów lokalnych ?

Możesz również polubić

6 komentarzy

 1. Monika

  Przyznaję, że rzadko korzystam z mediów lokalnych, chociaż to faktycznie skarbnica wiedzy 🙂

 2. kosmetykofanki

  Często zaglądam na wiadomości lokalne swojej rodzinnej miejscowości 🙂

 3. Caitlin'nMegan

  I do like knowing what is going on locally. Weather, events, bad stuff, good stuff.

 4. ellie

  Very cool post. Local news does keep you connected to the community.

 5. Carefully Listening

  Oh, there is just too much fake news these days on the internet and usually it’s publicity for the celebs. Like Ben & Jlo.

 6. Czerwiec 2021 podsumowanie — Naturalnie Piękna

  […] Media lokalne – dlaczego warto z nich korzystać ? […]

Dodaj komentarz