Zmiany na blogu

Zmiany na blogu

Zmiany na blogu, przychodzą wraz z czasem. Przez tyle lat, prowadzenia bloga było ich całkiem sporo. Dziś po latach tej przygody, patrzę na tego bloga z zupełniej innej strony. Był i jest moją ucieczką od codzienności. Małym kawałkiem w sieci, w którym mogę być sobą. Nauczyłam się poprzez blogowanie bardzo wiele, mam motywację do tego by bardziej dbać o siebie i odkrywać siebie. Nawiązałam mnóstwo znajomości, które są niekiedy bardziej wartościowe niż te w realu. Popełniłam mnóstwo błędów w prowadzeniu bloga – ale kto ich nie popełnia ? Nawiązałam wiele współprac, które były dla mnie niezwykle motywujące i dające możliwość poznania wielu rzeczy. Jestem za nie wdzięczna, ale dziś nie są dla mnie aż tak ważne.

W każdym bądź razie, zrozumiałam że ten blog jest częścią mnie i bardzo jest dla mnie ważny. Nie potrafiłam bym z niego zrezygnować, choć czasem mam wrażenie, że może będzie tak lepiej ? Mimo moich odczuć, postanowiłam dać sobie z blogiem jeszcze jedną szansę. Do tego potrzebuje pewnych zmian, które oznaczają dla mnie rezygnację z pewnych rzeczy. Wieżę, że to wyjdzie mi na dobre 🙂 Pokrótce podsumowanie zmian na blogu.

Zmiany na blogu – czyli co planuje zmienić ?

 • Przede wszystkim, wyluzować. Nie patrzeć na statystyki i liczbę komentarzy. Przestać gonić za czymś, co jest trudne do osiągnięcia a zacząć cieszyć się z tego co jest.
 • Pisać tylko wtedy kiedy mam ochotę i jest to dla mnie przyjemne. Bez pośpiechu i niepotrzebnej presji.
 • Zrezygnować w miarę możliwości z wpisów sponsorowanych. A jak już coś, to publikować te wartościowe treści. Nic na siłę !
 • Pisać treści, które są dla mnie ważne i motywujące
 • Pojawi się więcej treści o zdrowym stylu życia, moje zmagania z dbaniem o siebie, przepisy kulinarne i wiele innych ciekawych tematów których pisanie sprawia mi największą radość
 • Nie mam w planach zainwestować ani złotówki w rozwój bloga, niech się dzieje co ma się dziać
 • Więcej udzielać się na innych blogach
 • Wpisy będą pojawiać się znacznie rzadziej, na pewno jednak pojawi się około 1 na tydzień
 • W wpisach może pojawiać się więcej linków afiliacyjnych (przydają się do pozycjonowania -można na nich też zarobić jednak to są tak małe zyski, że nie biorę ich pod uwagę)
 • Bardzo bym chciała znów się udać na jakieś spotkanie blogerek 🙂 Brakuje mi takich wypadów i tych wspólnych tematów do omówienia 🙂

10 komentarzy

 1. Też mi brakuje tych spotkań, a Twój blog bardzo lubię:)

 2. Ważne, żeby blogowanie sprawiało radość, nie ma sensu robić nic na siłę 🙂

 3. More power to you for doing what feels right and following your instincts. I am so excited to see the changes, new content and where you go from here.
  xoxo
  Lovely
  http://www.mynameislovely.com

 4. Masz bardzo mądre podejście do blogowania. Czasami trzeba wyluzować, aby coś przynosiło nam radość. Pozdrawiam

 5. Bardzo dobre zmiany. Prowadzenie bloga ma być przyjemnością, a nie pogonię i przymusem. 😊

 6. takie zmiany zawsze wychodzą na dobre, powodzenia:)

 7. Wiesz, wydaje mi się, że zaczęłaś blogować tak jak ja, w czasach, gdy nie było jeszcze instagrama. I chyba trochę czujesz się jak ja – że wszystko, co dobre w blogowaniu się skończyło. Wszystko ruszyło na insta/tiktoka/youtube. Jestem przekonana, że te najlepsze zostaną. Bo będą prowadzone nie dla kasy, nie dla bycia słupem ogłoszeniowym dla wszystkiego jak leci. Ale dla prawdziwej pasji. Naturalna selekcja, w której pozostaną tylko najlepsze.
  Zrobiłaś bardzo fajne podsumowanie dotyczące swojego bloga i tak sobie myślę, że idziesz w bardzo dobrą stronę. Trzymam kciuki!
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

  1. Dziękuję bardzo 😀 Czasami trzeba sobie pewne rzecz dobrze przemyśleć 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *