Jaki kolor szminki do typu urody ?

Jaki kolor szminki ?

Jaki kolor szminki ?

Odpowiedź na to pytanie, nie jest już tak łatwa jak kiedyś. Obecnie asortyment kosmetyków kolorowych, może przyprawić o ból głowy. Nie dość, że mamy mnóstwo odcieni szminek, to różne ich warianty. Chociażby styl wykończenia kosmetyku, może być różny przykładowo szminka może być : matowa, satynowa, metaliczna, lakierowa, perłowa. I jak tutaj wybrać tą najbardziej odpowiednią ?

Różnorodność sprawia, że wybór staje się coraz trudniejszy. Dla kobiet niezdecydowanych, które nie wiedzą jakie kolory wybrać – warto posłużyć się analizą kolorystyczną, którą możemy zrobić u kolorystki. Dzięki niej, możemy dobrać tak kolor, by jak najbardziej pasował do naszej urody. Nie każdej kobiecie pasuje ten sam odzień szminki. Warto mieć na uwadze najpierw swój styl i upodobanie. Nawet jeśli wybierzemy się do kolorystyki, która dobierze nam do naszej urody najlepsze kolory, nie warto sugerować się tym w 100%. Najważniejsze, to czuć się dobrze z sobą i nie robić nic wbrew sobie. Poniższe zestawienie szminek, opracowałam na podstawie kilku poradników.Mam nadzieje, że dzięki niemu znajdziecie kolor odpowiedni dla siebie.

 
 

Blondynki i szatynki z ciepłą karnacją, powinny unikać zbyt jasnych kolorów typu nude. Warto postawić na nieco kolorów takich jak: poziomkowy, koralowy, jasno wiśniowy, czerwono-fioletowy, czerwono liliowy.

Szatynki z jasną karnacją również nie powinny stawiać na nudziakowe odcienie. Dobrym rozwiązaniem będzie kolor : wrzosowy, wiśniowy, malinowy i kraminowy.

Brunetki o jasnej karnacji będą pasowały czerwienie wpadające w tony wina. Dużym powodzeniem cieszy się kolor wiśniowym. Odcieniem nieco bardziej jasnym jest malinowy, ten kolor czerwieni doda Ci wyrazistości i lekkości.

Rudowłosym pasują kolory szminek w odzieniach jesiennych. Czerwienie, brązy i fiolety. Te kolory będą najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Warto również spróbować szminek jasno czerwonych, najlepsza będzie koralowa wpadająca w delikatny pomarańcz. Unikaj mocnych czerwieni.

Jaki kolor szminki ?

Jaki kolor szminki

4 komentarze

Dodaj komentarz