Rozstępy skóry i sposoby jak z nimi walczyć

Rozstępy skóry jak zlikwidować

Rozstępy skóry

Jeśli właśnie urodziłaś dziecko lub nagle schudłaś albo przytyłaś być może pojawiły się na twojej skórze rozstępy.Wyglądają one jak sino czerwone lśniące zagłębione smugi różnej długości. Pojawiają się na skórze brzucha, ud, pośladków lub piersi. Mogą również występować podczas zaburzeń hormonalnych a nawet u osób starszych. Predyspozycje do ich powstawania niestety są uwarunkowane genetycznie. Powstają pod wpływem szybkiego rozciągania lub kurczenia się skóry. Gdy są w fazie ,,zapalnej” i mają kolor różowany jest szansa na ich całkowite wyleczenie. Gdy już się zagoją i mają kolor białawy można usunąć je tylko przy pomocy zabiegów laserowych.

Rozstępy skóry – jak walczyć ?

Tutaj najskuteczniejszą bronią jest zapobieganie niż leczenie problemu. Jeśli spodziewasz się dużej utraty wagi lub wręcz odwrotnie zacznij działać już teraz !

Na początku warto użyć kosmetyków z składnikami które działają przeciw rozstępom lub przyśpieszają ich gojenie się.
Do takich należą np : aloes, masło kakaowe, olej makadamia, masło mango, olej babassu, olej kokosowy, olej z baobabu, masło shea i wiele wiele innych.

Najważniejsza w przeciwdziałaniu jest poprawa elastyczności i jędrności skóry. Warto pamiętać o masażach poprawiających ukrwienie skóry czy to za pomocą masażera czy szorstkiej rękawicy. Korzystnie na pozbycie się rozstępów wpływa codzienna gimnastyka. Należy nie zapominać o witaminach i związkach mineralnych które wpływają na skórę. Witaminami takimi są A, B, E , natomiast związkami mineralnymi są chrom, cynk, żelazo i magnez.

Pamiętajmy jednak, że rozstępy skóry ma bardzo wiele osób. Nie powinno się ich traktować jako defekt ciała lecz część naszej urody. Przy systematyczności dbania o skórę można sprawić, że są prawie niewidoczne. Gdy jednak jest to coś co spędza nam sen z powiek ostatecznie można skorzystać z zabiegów laserowych. Ale tutaj zadajmy sobie pytanie czy warto ? Celebryci i gwiazdy telewizji idą na łatwiznę i używają fotoszopa, nie od dziś wiadomo że znacząco różnią się wyglądem pomiędzy zdjęciami na okładkach gazet a tymi z domowego albumu.

5 komentarzy

  1. Ja już się przyzwyczaiłam do swoich rozstępów i nawet je polubiłam 😉

  2. Rozstępów nie mam, ale napewno kiedyś przydadzą mi się te informacje 😀

  3. Dobrze powiedziane: lepiej zapobiegać niż leczyć, gorzej niestety gdy jest już za późno 🙂

  4. Przywykłam do swoich rozstępów, ale jeśli w przyszłości będę wiedzieć, że mogę mocno przytyć to wtedy faktycznie będę stosować kosmetyki z odpowiednim składem 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *