Ocet jabłkowy - stosowanie i działanie

właściwości octu jabłkowego


Coraz częściej sięgamy po gotowe witaminy w tabletkach zapominając o tańszych i niejednokrotnie lepszych domowych rozwiązaniach. Jednym z takich rozwiązań jest ocet jabłkowy. Kiedyś bardzo docenianym przez większość ludzi ziemi teraz wyparty przez gotowe substytuty, które często nie dają żadnych efektów i na dodatek mają zbyt wysoką cenę jak na nasze wydatki.

Większość kobiet pragnie teraz mieć piękną urodę , zgrabną sylwetkę i zdrowy organizm. Mało kto wie ale ten zwykły ocet może dać Ci to wszystko ! Stosowali go ludzie już przed wiekami , znali oni bowiem jego właściwości.
Kobiety a nawet i mężczyźni spożywali ocet jabłkowy codziennie zapobiegawczo przed wieloma chorobami. 
Pijąc codziennie ocet jabłkowy zmniejszasz ryzyko zachorowania między innymi na: miażdżyce, zaćmę , trądzik, otyłość, choroby dziąseł i zębów. 
Ocet jabłkowy jest znany głównie z tego, że zapobiega procesom starzenia się i poprawia metabolizm, zwiększa produkcję czerwonych krwinek. 
Jest często stosowany w dietach odchudzających. Oczyszcza on bowiem  organizm z szkodliwych dla organizmu toksyn. 

Co zawiera w sobie takiego, że ma tyle dobrych właściwości ?

Jest on bogaty w potas, wapń, fosfor,witaminę E ( zwaną witaminą młodości)  zawiera 20 najważniejszych mikroelementów i minerałów. 
Ważne jest by stosować go prawidłowo , gdyż niewłaściwe stosowanie może być szkodliwe dla organizmu gdyż ocet zawiera kwas. 

Ocet jabłkowy - stosowanie
  • Wersja bez dodatków - 2-3 łyżeczki na pół szklanki przegotowanej wody 20 minut przed posiłkiem 1-2 razy dziennie.
  • Wersja jak dla mnie lepsza wzbogacona o dodatki - Wieczorem przygotować eliksir 2-3 łyżki octu  jabłkowego, 2-3 łyżki miodu i 2 łyżki przegotowanej wody odstawić na noc a rano dolać do 1/3 szklanki przegotowanej wody. Codziennie rano  20mninut przed posiłkiem
  • Możesz kupić ocet jabłkowy w niektórych marketach lub sklepach z zdrową żywnością ja jednak wolę przygotować go w domu.
 Jak zrobić ocet jabłkowy w domu ?
  • kroimy jabłka wraz z gniazdami w kostkę i wkładamy do słoika (ok. 1 kilo )
  • dodajemy łyżeczkę drożdży i 3 łyżeczki cukru
  • zalewamy przegotowaną wodą ( około 1 litra )
  • Słoik owijamy w płótno  i wstawiamy w chłodne miejsce na okres od 2-3 tygodni co jakiś czas mieszając
  • Po tym okresie przecedzamy ocet przez gazę i przelewamy do butelek.
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger