Przejdź do treści

Zadbana kobieta – może być każda z nas

zadbana kobieta

Dbaj o siebie – koniec wymówek

Zadbana kobieta – czy możesz o sobie tak powiedzieć ? Nie bez powodu mówi się ,, Że nie ma kobiet brzydkich a są zaniedbane”. Każda z nas powinna o siebie dbać ! Często jednak mamy wymówki , które bardzo skutecznie usprawiedliwiają to, że o siebie nie dbamy. Czy aby na pewno dbanie o siebie jest takie trudne i niemożliwe ? Czy jest zarezerwowane tylko dla bogaczy ? Każda kobieta, powinna dbać o siebie, niezależnie od wieku ani stanu portfela.

 Zawsze znajdziesz czas by zadbać o siebie ! 

Narzekasz, że nie masz czasu. Twoje życie to ciągły pośpiech opieka nad dziećmi czy też męcząca praca. Często już się zdarza, że kobieta zajmuje się wszystkim – pracą, opieką nad dziećmi, prowadzeniem domu. Kobiety przejmujemy więcej obowiązków. Mamy czasem tylko godzinę dziennie dla siebie, którą często poświęcamy na odpoczynek a nie na jakieś zabawy w dbanie o siebie. 

Koniec z tym! Oczywiście nie namawiam was, do porzucenia obowiązków, lecz namawiam do zorganizowania czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby podczas sprzątania mieć maseczkę na włosach i twarzy. Nie ubędzie Cię jak na noc użyjesz  odżywczy krem do twarzy. 

Masz blisko do pracy ? Może zamiast jechać samochodem przerzucisz się na rower ? Zaoszczędzi to na pewno twoje wydatki ale też i pomoże w zdobyciu dobrej kondycji. Nie masz pomysłu na zabawę z dziećmi ? Spędzaj z nimi czas aktywnie chodź na spacer, wymyśl wspólne ćwiczenia, biegaj, jeździj na rowerze. Czasem wystarczy dosłownie tylko chwila by zadbać o siebie. Noś w kosmetyczce np. krem do twarzy czy też krem do rąk. Możesz te kosmetyki użyć prawie w każdej chwili bez konieczności spędzenia długiego czasu w łazience. Zmień swoją dietę na zdrowszą, unikaj szkodliwego jedzenia.

Czasem dbanie o siebie nic nie kosztuje

Często spotykam się z tym, że kobiety nie dbają o siebie bo po prostu je na to nie stać. Uważają, że takie przyjemności są tylko dla wybrańców. Nie musisz kupować drogich kosmetyków by być zadbaną. Wystarczy tylko trochę chęci a wszystko jest możliwe.

Możesz przygotować własne kosmetyki w domu. Wystarczy tylko odrobina chęci by poznać przepisy na domowe kosmetyki. Wybierz się do biblioteki wypożycz książkę o ziołach i wybierz się na spacer. Prawie wszędzie znajdziesz składniki na kosmetyki.

Czy wiesz np. że zwykła pokrzywa ma bardzo dobre działanie na włosy? Przygotowana z niej płukanka do włosów nie tylko wzmacnia włosy ale i  je odżywia. Jeśli jednak jesteś zwolenniczką sklepowych kosmetyków jest na to rada. Bierz udział w różnych konkursach, kto wie może uśmiechnie się do Ciebie los i wygrasz kosmetyki? Branie udziału w konkursach nic nie kosztuje. Wystarczy poświęcić tylko trochę czasu przyłożyć się do konkursowego zadania. W im więcej konkursach będziesz brała udział tym większa szansa na wygraną.

Zadbana kobieta – dla o siebie dla siebie samej

Nie rób tego wbrew sobie by tylko przypodobać się innym. Dbając o siebie pamiętaj – rób to wyłącznie dla siebie. Często jest tak, że dziewczyny bardzo dbają o siebie by podobać się swojemu ukochanemu. A on mimo wszystko nie zauważa on naszych starań. Nie jest to jego wina – mało który mężczyzna potrafi zauważyć niewielkie zmiany w wyglądzie. A nas to po prostu zniechęca gdy ktoś nie zauważa, że pracujemy nad sobą. 

Robiąc to wyłącznie dla siebie osiągniesz większy sukces. Pamiętaj życie ma się tylko jedno i ważne jest o siebie dbać. Twój mężczyzna nie wymaga od Ciebie nic ? Nie przeszkadza mu, że chodzisz zaniedbana ? A ty cieszysz się, że nie musisz robić nic bo i tak Cię kocha? Nie ma większej głupoty niż taka myśl. Dbaj o siebie ! Twoje poczucie piękna powinno wzorować się na twoich odczuciach a nie opiniach innych. To, że podobasz się komuś traktuj jako coś dodatkowego – najważniejsze żebyś Ty czuła się piękna dla siebie.

Niektórzy mężczyźni nie potrafią mówić komplementów lub robią to zbyt rzadko. Myślimy sobie – skoro nie mówi mi  ,że jestem piękna”- to tak nie jest. Zmień swój tok myślenia bądź piękna i zadbana dla siebie samej. Kochaj siebie i każdego dnia dbaj o siebie bo nikt tak nie zadba o nas jak my sami.

Zadbana kobieta – bądź taką już od dziś !

Odkładasz pracę nad sobą samym ciągle na potem – zazwyczaj do kolejnego poniedziałku. Nie widzisz teraz potrzeby by np. zacząć ćwiczyć czy zdrowiej się odżywia.

Cz takie myślenie ma sens ? – Dobrze wiesz że NIE.

Każda kobieta powinna o siebie dbać niezależnie od wieku. Najważniejsze to zapobiegać temu co nadejdzie potem. Nie widzisz teraz zmarszczek na swojej twarzy więc na razie o nich nie myślisz. Pamiętaj jeśli zaczniesz dobrze nawilżać skórę zmarszczki pojawią się o wiele później. 

Uważasz, że będąc młodą kobieta możesz się wyszaleć i nie martwić się o zdrowie i urodę? Palisz papierosy, nadmiernie pijesz alkohol popadasz w inne szkodliwe nałogi. Pamiętaj z wiekiem coraz trudniej pozbyć się takich nałogów, które nabyłaś będąc nastolatką. Palisz papierosy rzuć to natychmiast ! To nie wpływa dobrze ani na zdrowie ani na urodę. Nie myśl – Jestem młoda nie muszę myśleć o przyszłości. Myśl – Jestem młoda i chcę być zadbaną kobietą! Już teraz zacznij zdrowo się odżywiać, zacznij ćwiczyć regularnie , używaj kosmetyków. Dbaj o swój organizm najlepiej jak potrafisz od dziś a w przyszłości, możesz ominąć wiele problemów.

Każda z nas jest piękną kobietą!

Uważasz się za brzydką ? Uważasz, że nic już Ci nie pomoże? Jesteś tak zakompleksiona, że na wstępie już się poddajesz? Ciągle patrzysz na inne kobiety jakie to one są piękne a jaka ty brzydka ? Przestań porównywać siebie do innych kobiet. Nie myśl ja nigdy nie będę taka jak jak ktoś tam – bo nigdy nie będziesz! Każda kobieta jest jedyna w swoim rodzaju, nie ma takiej innej na świecie. Jest jak nieoszlifowany diament, który trzeba oszlifować aby był piękny.

Każda jest piękną kobietą -Wystarczy tylko popracować nad sobą by innym pokazać swoje piękno. Dbaj o siebie każdego dnia, pokazuj swoje atuty. Zobaczysz gdy będziesz dbała o siebie tak jak powinnaś poczujesz się pewniejsza siebie! Pewność siebie dodaje skrzydeł, potem jest wszystko łatwiejsze. Nie ma brzydkich kobiet – są tylko zaniedbane . Zadbana kobieta – taką kobietą, może być każda z nas.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
caskada
11 lat temu

mieszkajac za granica , stwierdzam ze polki i tak sa ladne 🙂

Agnieszka Sklorz
11 lat temu

Bardzo dobrze powiedziane!!! Kazda kobieta powinna to sobie wziasc do serca!!!!

Przypadkowe rzeczy
3 lat temu

naprawdę są jednak ważniejsze rzeczy niż przesadne dbanie o nasze opakowanie 😉 często jak patrzę na kobiety mam wrażenie, że gdyby poświęcały na rozwój intelektualny połowę czasu, które poświęcają na urodę to byłoby to z korzyścią dla świata 🙂

%d bloggers like this: