Czego szukać w składach szamponów ? Składniki szamponów ?


Ceramidy 
Organiczne związki chemiczne z grupy lipidów obecne w warstwie rogowej naskórka. Ceramidy w warstwie rogowej ściśle do siebie przylegają, zapewniając nieprzepuszczalną powłokę dla wody oraz decydują o elastyczności skóry i utrzymaniu jej stałej temperatury. Na ceramidy szkodliwy wpływ mają m.in. mydło, detergenty i rozpuszczalniki. Ilość ceramidów zmniejsza się wraz z wiekiem, a skóra osób po 40. roku życia wcale ich nie produkuje.     
Chronią włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, zapobiegają suchości włosów


Kolagen 
Główne białko tkanki łącznej. Ma ono bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje powstawanie zmarszczek, w trakcie jej starzenia. Kolagen wypełnia także rogówkę oka, gdzie występuje w formie krystalicznej. Kolagen jest powszechnie stosowany w kosmetykach, zwłaszcza w kremach i maściach przeciwzmarszczkowych. Stosuje się go też jako wypełniacz w chirurgii kosmetycznej – np. do wypełniania ust.
Pomaga przy wypadaniu włosów i łysieniu plackowatym  

 Kreatyna
Organiczny związek chemiczny zawierający elementy strukturalne guanidyny i kwasu octowego. W organizmach zwierzęcych tworzy się w trakcie przemiany materii, występuje głównie w mięśniach i ścięgnach.
Wzmacnia włosy i powoduje ich ,,wyprostowanie się "

Kwas pantotenowy (prowitamina B5)  
Organiczny związek chemiczny, bardzo rozpowszechniony w świecie roślinnym i zwierzęcym (cząstka pan oznacza "wszystko", "wszech-", a pantotenowy to inaczej "wszechobecny"). Jest on niezbędny dla każdej żywej komórki, ale w stanie wolnym rzadko występuje w przyrodzie. Chemicznie kwas pantotenowy jest amidem kwasu pantoinowego i β-alaniny.
Regeneruje włosy, przyśpiesza wzrost, łagodzi zapalenia skóry 

Witamina A 
Zbiorcza nazwa organicznych związków chemicznych z grupy retinoidów (z których najważniejszy jest retinol), pełniących w organizmie funkcję niezbędnego składnika pokarmowego, rozpuszczalnej w tłuszczach witaminy.
Wzmacnia włosy i poprawia ich odbudowę. Zapobiega przesuszaniu się włosów

Witamina E 
Jest głównym antyoksydantem który chroni komórki przed utleniaczami. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem. Wykorzystywana jest też do leczenia męskiej bezpłodności, zaburzeń mięśniowych, miażdżycy oraz chorób serca. Dym tytoniowy sprzyja degradacji witaminy E. 
Wspomaga zmniejszeniu łamliwości i wypadaniu włosów 
  
Oleje roślinne 
W szerszym znaczeniu są to wszystkie substancje o konsystencji oleistej, pozyskiwane z dowolnej rośliny. W węższym znaczeniu za olej roślinny uważa się każdy ciekły tłuszcz pochodzenia roślinnego, który w temperaturze pokojowej ma konsystencję płynną.
Nawilżają włosy, chronią przed szkodliwymi działaniami czynników zewnętrznych , ułatwiają rozczesywanie włosów

 
Wyciąg, ekstrakt 

To zagęszczony preparat roślinny, otrzymywany poprzez wytrawienie roślinnego surowca rozpuszczalnikiem, na przykład wodą bądź etanolem i ich mieszaninami, a następnie odpowiednie zagęszczenie. Jest to rodzaj leku galenowego.
Działanie lecznice na włosy i skórę głowy 
*Post powstał przy pomocy Wikipedii


Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger