Co szkodzi paznokciom ?

Zadbane paznokcie są ozdobą kobiety. Nie jednej z nas odpowiednio pomalowane paznokcie dodają pewności siebie, a dla wielu priorytetem jest by wyglądały zdrowo i schludnie. Często jednak popełniamy błędy, które niszczą nasze paznokcie....Obryzganie paznokci
Nie dość, że ta czynnie wygląda nieestetycznie to dodatkowo nasze paznokcie mogą na tym mocno ucierpieć. Obgryzanie paznokci znacznie osłabia płytkę paznokci i sprawia, że tracą na swoim kształcie. Narażamy się również na możliwość zakażeń grzybiczych czy bakteryjnych.
Niestety jest to czynność dla wielu automatyczna, wywołana stresem lub po prostu ,,nałogiem”
Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiednich preparatów, które zniechęcą nas do obgryzania paznokci, w gorszych wypadkach lepiej udać się do lekarza i znaleźć inne rozwiązanie.Nie odpowiednie malowanie paznokci
Jeśli chcemy wziąć się porządnie za malowanie paznokci, warto zasięgnąć dobrego źródła informacji. Stosowanie tylko zwykłego lakieru bez podkładu, przez dłuższy czas może sprawić, że staną się bardziej matowe, osłabione i wysuszone. Jest wiele metod malowania paznokci i wiele szkół – warto jednak pod lakier używać bazę oraz preparat nawierzchniowy lub używać odpowiednio dobranych lakierów.
Co szkodzi paznokciom ?

Nieprawidłowe wycinanie skórek
Każdy z nas z na ból z jakim wiąże się zbyt głębokie wycięcie skórek. Najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianych skórek jest ,,odsuwanie” patyczkiem po wcześniejszym nawilżeniu ich oliwką lu po zastosowaniu specjalnego preparatu. Jeśli nasze skórki przy paznokciach są zbyt grube a my nie wiemy dokładnie jak ich się pozbyć, najlepiej spytać o radę kosmetyczkę lub amatorkę ładnych paznokci jak to zrobić.

Co za dużo to nie zdrowo
Zbyt częste polerowanie paznokci niszczy ich płytkę powierzchniową. Tak samo jest w przypadku zbyt częstego malowania paznokci ( niektórzy robią to kilka razy dziennie). Najlepiej znaleźć umiar i obserwować stan paznokci, gdy ten znacznie pogorszy się lepiej lakier zamienić na odżywkę i zastosować kurację odżywczą dla paznokci.

Złe piłowanie paznokci
Nieodpowiedni pilniczek może narobić więcej szkód niż pożytku, może doprowadzić do tego że paznokcie się strzępią i są bardziej podatne na złamania. Należy pamiętać również, o tym że piłuje się wyłącznie suche paznokcie.

Zła pielęgnacja paznokci
Często lekceważymy to, że detergenty szkodzą dłonią i zarówno paznokciom. Nawet gdy używamy ich od czasu do czasu nie zapominajmy o założeniu rękawiczek. Również nieodpowiednie czyszczenie brudu pod paznokciami może zaszkodzić. Lepiej robić to delikatnie tak aby nie uszkodzić płytki paznokciowej. Dobrze też zastosować odpowiedni krem do rąk i paznokci, taka profilaktyka może dobrze zaowocować w przyszłości


A jakie są według was błędy w pielęgnacji paznokci ? A może znacie jakieś skuteczne metody w pielęgnacji ich ?
 

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger